Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

5 šíleně trapných věcí, které dělají na dovolené fakt jen Češi

+ Další fotografie
Jedeme na dovolenou do cizích krajin, abychom pak byli zděšení, že fakt nejsme v Česku. Jsou zde jiné zvyky a my na ně koukáme často jako burani. A nemají tu pivo. Jen tu břečku. Která po přepočtu na koruny stojí více, než stojí doma plznička. Vítejte ve světě Čechů, kteří právě dorazili na svou vytouženou dovolenou.
  1. Koukáme na každou korunu a přepočítáváme

Ano, právě jsme zjistili, že na světě jsou státy, kde se neplatí naší korunou. Takže lovíme nejlepší kurzy a pak celou dovolenou přepočítáváme. Kolik euro stojí zmrzlina a kolik by za to bylo doma nanuků a piv. A vůbec, slamák si můžeš koupit až doma, mámo. Od Vietnamců v tržnici.

  1. Povyšujeme se a mluvíme česky

Právě jsme zjistili, že Chorvaté opravdu nemluví česky. Už se zdálo, že nám budou rozumět, ale nerozumějí. Ani když na ně budeme křičet. Ani když budeme artikulovat a kroutit zobákem jako sojka krmící mladé. Ten „debil“ na recepci vám nerozumí, přestože umí anglicky, německy, italsky, rusky a francouzsky. Ten „debil“ vám nerozumí proto, protože vy umíte akorát česky a pak znáte kousek slovenské hymny. Tak se na toho „debila“ fakt nepovyšujte. Trapný debil jste nejspíš vy.

  1. Všude už jsme byli dvakrát. I tam, kde je zákaz vstupu

Jsem Čech z Česka, všechno jsem už viděl minimálně dvakrát, ničeho se nebojím. Žádná cedulka se zákazem vstupu mě nerozhází. Protože já zásadně chodím tam, kam chci já. Že mě pak odsud táhne záchranka a já brečím, že budu platit výlohy, je věc druhá.

  1. Máte plzničku?

Nebo aspoň gambáček? Vy fakt máte jen to místní divné pivo? Ani v plechovce, jo? Jen tu pálenku s anýzem? Ježíš, mámo, nemaj plzeň. Já tu neusnu. Co tu budu dělat? Proč jsem nezůstal na chalupě, když mám ve sklepě tři plný basy…

  1. Burani s přetékajícím talířem

K večeři přijdeme jako burani. Jako burani jíme a jako burani si jdeme přidat. V noblesní restauraci nerespektujeme povinný dress code. Je horko i večer, takže přeci nevadí, když mi z plavek ještě kape voda. Hlavně se nažrat, když už je to all inclusive, že? Takže si na mastný talíř nakydáme třetí nášup a jdeme si mlaskat ke stolu. Že bychom dali servírce, co nám nosí pití, třeba spropitné? A není to v ceně? A kolik že to vlastně stojí korun, když je v centech? Mámo, ty nejsi ožralá z tý pálenky divný, přepočítáš to? A jsme zase u bodu číslo 1.

Související články

Další články