Jak jste na tom s lhaním? Asi jsme už zalhali každý, a to buď z nutnosti, a nebo ze soucitu. Jak ovšem odhalit typického lháře, který svými báchorkami ničí druhým život? My pro vás máme 5 zaručených signálů, které takového člověka odhalí.

1. Nevydrží se vám koukat přímo do očí

Lháři nezvládají být v klidu a vyklidnění, právě proto jsou neustále v pohybu, a to i při komunikaci. Málokdy se vám stane, že se zadíváte jeden druhému do očí a prohodíte tak pár slov.

2. Všude byl, všechno zná

Nenajdete jediné téma, při kterém by se lhář neprezentoval jako odborník prakticky na vše. Nic ho nevyvede z míry a i o jaderné fyzice mluví naprosto sofistikovaně a zkušeně.

3. Nic není nemožné, vše zařídí

Potřebujete zařídit plastiku, levnější letenky nebo výhodný pronájem? Vše vám slíbí a pak se na několik měsíců odmlčí. Bude se vás snažit dojmout historkou o tom, proč to nevyšlo, a nabídne vám další skvělou kompenzaci.

4. Má tisíce přátel, které jste však nikdy neviděli

Právě tolik výhodné kontakty získává při svých podivných akcičkách. Pravda ovšem bývá někde úplně jinde, nemá žádné přátele a právě svými lžemi si přijde extrémně zajímavý.

5. O jeho práci nikdo nic neví

Takový člověk většinou nechce, aby někdo věděl o tom, co dělá. Lháři se totiž dost často prezentují jako lidé na úrovni, což se s prací skladníka neslučuje.