Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 opravdu zásadních důvodů, kvůli kterým se vyplatí vyhnout se fast foodům obloukem!

Chutný hamburger, na který se nám všem sbíhají sliny, ve
skutečnosti škodí.
Zdroj: facebook.com
Teď ruku na srdce, jak často zavítáte do rychlého občerstvení? Je to každý týden, jednou za měsíc nebo se těmto místům vyhýbáte obloukem? My pro vás máme 5 pádných důvodů, které vás přesvědčí zůstat doma a radši si uvařit.

Lákavá chuť hamburgerů a opojná vůně hranolků dokáží své. Možná právě i proto si čas od času nějaké to jídlo z fast foodu dáme. Snažte se mu ale vyhnout. Ptáte se proč? Odpovědí je hned 5!

1. Rychlé jídlo = rychlý příbytek na váze

O prvním bodu se asi nemusíme bavit a nějak dlouze si ho vysvětlovat. Jídlo ve fast foodech je prostě extrémně kalorické, a tak se nenechte opít výmluvou, že jednou za čas neškodí.

2. Srdce bije na poplach

Kvůli nadváze, kterou vám tučné jídlo způsobí, začne bít srdce opravdu závratnou rychlostí, a tak se nedivte, že jde o velkou zátěž. Téměř každému strávníkovi fast foodů se zhorší cholesterol, což je jen minimum, které se s vaším tělem stane.

3. Cukrovka na obzoru

Velký příjem sacharidů má za následek i nález cukrovky, se kterou se život výrazně komplikuje. Bohužel jen těžko koupíte v rychlém občerstvení něco, co není plné cukrů.

4. To ten burger může za depresi

Nevěříte, že jídlo ovlivňuje to, jak se cítíme? Za prvé, pokud jsme obézní, asi nebudeme zářit spokojeností a sebevědomím, a za druhé, jde dokonce o výzkum, který potvrdil, že nadměrná konzumace pokrmů z rychlého občerstvení způsobuje vznik deprese.

5. Fast food bere krásu

Žluté zuby, mastné vlasy, ale i akné jsou následkem špatného stravování. Pak utrácíme tisíce za to, aby se naše tělo vrátilo do pořádku. Radši se vyhněte fast foodům a budete mít po starostech.

Související články

Další články