Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

5 nejzáhadnějších míst v Indii, která vám budou nahánět strach!

Tato místa nahánějí husí kůži.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Na světě je spousta míst, která nás přitahují a neumíme si vysvětlit proč. Víme ale, že se na ně chceme určitě vrátit. Obvykle nás přitahují místa, která jsou zahalena do roušky tajemství a záhad. Taková místa jsou i v Indii. Podívejte se na 5 nejzáhadnějších.

1. Masové sebevraždy ptactva v Jatinze

Vesnice Jatinga v Dima Hasao je ve světě poměrně dobře známá svými masovými sebevraždami ptáků. Pokud migrační druhy ptáků přiletí do této nevinně vypadající vesnice, živí ji už nikdy neopustí. Ze vzduchu zamíří prudce k zemi, kde si zlomí vaz. Jejich mrtvá těla se pak válejí po silnicích a cestách v okolí. Je ale velkou záhadou, proč to ptáci dělají a co je k tomu vede.

Záhadou je také to, že ptáci umírají mezi 18:00 – 21:30 hodinami. Na obloze ale nesmí být měsíc a nejčastěji se tak děje v období září a října. Oblast, kde ptáci páchají sebevraždy, je dlouhá asi tři kilometry.

Ptáci se sebevraždí už dlouhá léta, mluví se o více než staletí. Vědci se snažili přijít na to, proč tomu tak jak. Zatím ale bez úspěchu. Jedna z teorií byla ta, že světla ve vesnici ptáky matou nebo oslepí, tak se nešťastnou náhodou zabijí. Další teorie tvrdila to, že vesnice je magnetickým polem, které také ptáky zmate a tak zemřou. Žádná z těchto teorií ale nebyla potvrzena.

2. Vesnice plná dvojčat

Nenápadná vesnice Kodinhi leží asi 35 kilometrů od jižního Calicutu. A celá je jednou velkou záhadou. Ve vesnici žije 2000 rodin, ale nejsou to rodiny jen tak ledajaké. Většina obyvatel si je tam podobná. Z neznámého důvodu se zde rodí nejvíce dvojčat. V roce 2009 se tam narodilo 220 párů dvojčat. Místní doktor ale věří, že tento počet ještě poroste. Vše se začalo dít před třemi generacemi. I ženy, které z vesnice odejdou a provdají se úplně někam jinam, také rodí dvojčata. Nikdo si nedokáže vysvětlit, v čem je ta záhada.

3. Roopkundské jezero je plné kostlivců

Další záhadou je Roopkundské jezero v Himálaji. I přes to, že leží 5000 metrů pod mořem, ukrývá opravdu děsivé tajemství. Jezero vypadá jako každé jiné, ale něco tam přece jen nehraje. V roce 1942 bylo na dně jezera nalezeno více než sto koster mužů. Kdo je zavraždil nebo jak se tam kostry dostaly, je jednou velkou záhadou.

Spekuluje se o tom, že to jsou kostry Japonců pozabíjených za druhé světové války. Vědci zjišťují, jestli kostry pocházejí z období mezi 12.-15. stoletím. Jedna teorie ještě tvrdí, že kostry patří mužům, kteří cestovali do Tibetu Kašmírem. Po cestě je ale zasáhla silná bouřka, nestačili se nikam schovat a umrzli. Komu ale skutečně tyto kostry patří?

4. UFO nad Kongka La Pass

Na indo-čínské hranici se nachází těžce dostupné místo zvané Aksai Chin Kongka La Pass. Obyvatelé na obou stranách věří, že oblast je hojně navštěvována létajícími neidentifikova­telnými předměty. Pravdou je, že území je i velice hlídáno vojenskými jednotkami. Podle tamějších obyvatel je v podzemí ukryta obří základna pro UFO.

Proč si to ale myslí? Údajně viděli ze země vycházet podivné bytosti a trojúhelníková zářící světla z podzemí směrem k nebi. Co se tam skutečně děje? Navštěvují je opravdu mimozemšťané?

5. Nevysvětlitelné zvuky v Ganze a nad Brahmaputrou

Nevysvětlitelné zvuky připomínající aerodynamický třesk z nadzvukového letadla se nesou nad řekou Gangou a nad Brahmaputrou. Tyto zvuky se ale v těchto místech objevovaly už i v době, kdy žádná nadzvuková letadla neexistovala. Jak je to možné?

Britský důstojník o nich do svého deníku v roce 1890 napsal následující: „Zvuky připomínají střelbu z pistolí, časté jsou před velkým zemětřesením.“ Vzhledem k tomu, že se v oblasti nacházejí bahenní sopky a plynové komory, mohou být tyto jevy způsobeny pohybem litosférických desek. Nebo snad za zvuky nesoucí se prostorem může něco jiného?

Související články

Další články