Snažíte se zhubnout, ale ne a ne to vyjít. Zrovna není ten správný čas na dietu nebo nejste na tom zdravotně dobře či vám chybí dostatečná motivace? Hubnutí už není takový strašák, jakým byl. Pokud se vyvarujete určitých chyb, je úspěch zaručený.

1. Zapomínáte jíst

Držet dietu neznamená držet hladovku, a právě to si většina z vás neuvědomuje. Omezit určité nezdravé potraviny ještě neznamená, že budete trpět hlady. Takže nezapomínejte na pravidelnou stravu, a to cca 5× za den.

2. Neustále se kontrolujete

Držet dietu znamená změnit své životní návyky i zvyky. To znamená, že pokud budete lézt na váhu každý den, určitě vám to nepůjde tak rychle, jak byste si to představovala. Buďte změnou svého života nadšená a netěšte se už na začátku na moment, kdy si dáte hranolky.

3. Odpočinek pro vás neexistuje

Pokud zapomínáte relaxovat, děláte zásadní chybu. Vaše tělo potřebuje být odpočaté, aby se v něm mohly dít určité procesy a změny. Takže nebojte si naplánovat hodinu jógy nebo vyrazte do sauny.

4. Vstávat a cvičit

Cvičení je půlka úspěchu, a tak není nic lepšího než si své povinnosti splnit hned ráno a celý den se cítit fajn. Vyrazte ráno na plavání, do posilovny nebo si zacvičte prostě doma.

5. Žádné hříchy

Pokud se neudržíte, budete čas od času hřešit a za jeden den sníte dortík, smažené a tučné, vysněného výsledku se nikdy nedočkáte. Proto nehladovte, dopřávejte si vše zdravé a hlavně nehřešte!