1. Můžu sníst, co chci, a netloustnu, jsou to geny

„Ne, váhu si naštěstí hlídat nemusím, máme v rodině skvělé geny. Teď jsem se vrátila od babičky, kde jsem měla guláš se šesti. (smích)“ Takhle nějak vypadá odpověď každé modelky, když se jí někdo zeptá na diety.

Dobré geny má možná 1 modelka z 50. Třeba taková Andrea Verešová (36). Zbytek prostě dře kardio nebo nejí. Většina modelek, která se vymlouvá na geny, píše 10 let poté knížky jako „Můj život s anorexií“, „Jak mě modeling málem připravil o život“ apod. Eliška Bučková (26) by mohla vyprávět. Na její mamince je rozhodně vidět, že v téhle rodině hubené geny nejsou.

2. Já na ten konkurz nechtěla, šla jsem jenom doprovodit kamarádku

To je už klasika! Snad žádná modelka by nepřiznala, že na tu Miss opravdu chtěla! I když má pokojíček plný plakátů královny krásy a tajně si před zrcadlem zkouší děkovnou řeč plnou světového míru. Ne, ono zní víc „cool“, když se tváří, že vlastně vyhrát vůbec nechtěla.

3. S holkama jsem se nikdy moc nekamarádila, spíš jsem lezla s klukama po stromech

Modelky jsou krásné, ženské, něžné. Ukazují se ve spodním prádle, propagují kosmetiku a randí se sportovci. Ale aby jim náhodou ostatní ženy nezáviděly, tak modelky dodávají, že tohle vlastně nikdy nechtěly dělat. Podle téhle hlášky by každá modelka nejradši jezdila na dovolenou pod stan do divočiny. Což se nikdy nestane.

4. Ne, do fitka by mě nikdo nedostal

Zatímco ve světě se modelky chlubí svou vydřenou postavou z fitka, u nás to dělá tak maximálně Hanka Mašlíková (34) nebo Agáta Prachařová (31). Jiné modelky se smíchem odvětí, že do posilovny by je nikdo nedostal. Ještě se tváří strašně sedřeně, když musí třeba v rámci nějaké charity uběhnout půl kilometru. Ne, nevěřte jim. I tyhle holky musí makat. Nikdo nechce modelku s povislým zadkem a rosolem místo tricepsu.

5. Žádné speciální přípravky na pleť nepoužívám, stačí mýdlo a vazelína

Většinou tyhle lži říkají holky na prezentaci luxusních značek, jako třeba Dior, což zní obzvlášť jako bizár. A proč to tvrdí? Protože chtějí vyvolat pocit, že jsou krásné samy o sobě a nepotřebují kosmetiku za statisíce. To demonstrují tím, že na svých sociálních sítích ukazují svoje rádoby neupravené fotky po ránu „bez make-upu“ a bez „filtru“. Tomu taky nevěřte.