Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

5 nejdojemnějších fotografií z včerejšího předávání titulu! Marián Čišovský bojuje se stejnou nemocí jako Stanislav Gross!

Mariána objímá Daniel Kolář.
+ Další 2 fotografie
Viktoria Plzeň včera vyhrála 2:0 nad Jihlavou a získala tak již třetí titul v posledních pěti letech. Hrdiny okamžiku ale nebyli ti, kteří titul vykopali. Všichni hráči totiž věnovali titul nemocnému kamarádovi Mariánu Čišovskému.

Marián si za Viktorku zahrál naposledy 29. března 2014. Od té doby na trávníku chyběl a fanoušci mohli jen hádat proč. V lednu letošního roku se dočkali odpovědi, kterou by snad raději ani neslyšeli.

Oblíbený stoper trpí amyotrofickou laterální sklerózou.

Onemocnění, na které 16. dubna 2015 zemřel Stanislav Gross, postupuje většinou velice rychle a jen 5 % pacientů přežije 20 let.

Mariánovi spoluhráči si toho jsou vědomi, a tak titul věnovali právě jemu.

„Co k tomu říct. My se tam honíme za balonem a přitom život je o něčem jiném,“ konstatoval Daniel Kolář.

Viktoriáni ale přesto neztrácejí naději, že se slovenský reprezentant uzdraví.

„Všichni věříme, že to Marián ještě zvládne. Vidíme v něm touhu. My s tímhle bohužel nic nezmůžeme. Hrozně mu fandíme. Doufám, že to bude úspěšné. Průběh této nemoci je hodně těžký, my jsme to samozřejmě dneska viděli stejně jako vy všichni. Ještě není konec, Marián bude určitě bojovat tak jako na hřišti. A my mu fandíme,“ řekl přesvědčivě Pavel Horváth.

„Jsem tvrdý člověk, ale slzel jsem. Ne z toho, že jsem vyhrál po 32 letech ligu jako trenér, ale jsem velice dojat z Mariána. Kdybych ten titul mohl vyměnit za to, aby byl Marián zdravý, udělal bych to okamžitě,“ vystihl všeobecnou náladu trenér Miroslav Koubek.

Mohlo by vás zajímat

Další články