Nevěra je takovým fenoménem doby. Každý tvrdí, že on nepodvádí, ale přitom dokáže druhým vždy s problémy kolem nevěry poradit. O podvodech čteme v časopisech, téměř neexistuje film, kde by někdo někoho nepodváděl, a i mnoho písniček vypráví o problému nevěry. Podívejme se tedy, proč lidé podvádějí. Máme pro vás 5 nejčastějších příčin.

1. Nuda

Je všeobecně známo, že prostě z nudy člověk dělá akorát blbosti. To dokazuje i to, že když se někdo nudí, začne si hledat zábavu jinde. Proto je důležité ve vztahu neustále plánovat, mít společné koníčky a těšit se na společné zážitky. Pokud ve vztahu právě aktivity a zážitky chybí, nemůžete se ničemu divit.

2. Špatný sex

Jsme lidi, a tak máme každý své potřeby. Pokud to v posteli s partnerem neklape, najdu si to, co potřebuju, někde jinde. Nebojte se mluvit o svých problémech, přáních a tužbách. Komunikace je v sexualitě důležitá. Někdy stačí problém jen vyslovit a je po něm.

3. Únik

Někdo potřebuje jednoduše uniknout od každodenních starostí a stresů. S milencem či milenkou nám přijde vše růžovější a zábavnější. Zkusme tedy dopřát partnerovi prostor a chápat jeho potřeby, pak nebude mít důvod nikam utíkat.

4. Dobrodružství

Kdo by netoužil po něčem zakázaném a vzrušujícím? Právě dobrodružství nás často naláká do nevěrných sítí. Cesta zpět ovšem bývá trnitá, proto se jí radši vyhněte a najděte si dobrodružství v něčem jiném.

5. Stud

Může se nám to zdát zvláštní, ale právě stud a neschopnost říct partnerovi, co je naším sexuálním přáním, nás někdy dovedou až k nevěře. S milencem můžeme zkoušet, cokoli nás napadne, a nemusíme se u toho cítit nijak provinile.