1. Tyler Hamilton

Americký cyklista a stájový kolega Lance Armstronga byl v roce 2004 usvědčen z krevního dopingu. Což je druh dopingu, kdy je sportovci transfuzí podána buď krev cizí, nebo jeho vlastní. Větší množství červených krvinek v krvi totiž může přenášet větší množství kyslíku z plic k pracujícím svalům. Čím více kyslíku je pracujícímu svalu dopřáno, tím efektivněji pracuje, a proto je krevní doping využíván zejména ve vytrvalostních sportech. A když byla v Hamiltonově krvi nalezena opakovaně ještě krev cizí, argumentoval cyklista tzv. syndromem mizejícího dvojčete. Což znamená, že se při vícečetném těhotenství samovolně redukuje počet plodů a přežívá pouze jeden nebo dva. Čili ta cizí krev údajně patřila jeho nenarozenému dvojčeti. Zápletce jak z telenovely nicméně nikdo neuvěřil a Hamilton se později přiznal, že dopoval.

2. Floyd Landis

Landis v roce 2006 vyhrál Tour de France, ale byl následně diskvalifikován, protože u něho antidopingový test prokázal zvýšený testosteron. Cyklista nejdřív zkoušel argumentovat tím, že noc před testem vypil moc whisky, což je z medicínského hlediska opravdová blbost, a následně přišel se vskutku originálním vysvětlením. A to, že se tak prostě už narodil. Stal se tak prvním a posledním sportovcem, který něco podobného zkusil.

3. LaShawn Merritt

Sprinter, který vyhrál zlatou medaili na olympiádě v Pekingu, byl suspendován na dva roky, když v roce 2009 a 2010 třikrát neprošel antidopingovou kontrolou. Vinu přičetl práškům zvaným ExtenZe, což jsou „léky“ na prodloužení penisu. „Jakýkoliv trest, který dostanu za moje činy, nemůže zastínit ostudu a ponížení, které cítím uvnitř,“ řekl po svém suspendování. Vskutku.

4. Ženský fotbalový tým Severní Koreje

Na mistrovství světa v roce 2011 bylo 5 hráček pozitivních na steroidy. Jejich trenér posléze vysvětlil, že byly zasaženy bleskem, a proto je museli léčit tradiční čínskou metodou, a to užíváním jeleních pohlavních žláz. Ano, bleskem, a ano, jelení koule.

5. Javier Sotomayor

Kubánský skokan do výšky a vítěz zlata z Panamerických her v roce 1999 byl o medaili následně připraven, neboť byl pozitivně testován na kokain. Sotomayor to zkusil ryze komunisticky a tvrdil, že je to spiknutí, které na něj nastražil někdo, kdo chce, aby Kuba vypadala ve světě špatně. Fidel Castro jeho výmluvu podpořil a označil za viníky kokainu v Sotomayorově oběhu kubánsko-americkou mafii. Vždyť bodejď.