1. Ivan Vodochodský

Věčný a nesmrtelně vlezlý tlouštík to umí s Tescomou a ta to vždy uměla s Novou, a tak Ivan, mafiózo z Hradce Králové, přežil na Nově padesát zemětřesení a pět ředitelů programu. Cítí šanci, která přichází jednou za život. Tutově už tlačí na pilu.

2. Jirka Babica

Nova se ho snadno vzdávala, ač mnozí nechápali. Říká se, že neprošel tzv. focusy, tedy testovacím promítáním, laicky řečeno, diváci na něj prý už reagovali bez zájmu. Babica má ale obrovský potenciál, který ještě bude využit a tohle může být jeho chvíle.

3. Gabriela Partyšová

Ano, i to je možné. Partyšová není žádný velký talent, do zpráv je navíc potřeba čas od času říct něco živě, což v primetimu není zrovna Gábinina parketa, ale ambiciózní loktařka z Brna se cítí a kdo by se divil, kdyby to byla právě ona? A že neumí vařit? A Láďa to uměl?

4. Míra Hejda und Zora stále ještě Hejdová

No jen nečumte. I vrabci si na střeše budovy TV Nova cvrlikají, že to byli oni dva, o kterých se uvažovalo pro moderaci Rad ptáka Loskutáka poté, co Gondíci vzali dráhu na Primu. Zkušený a vynikající rozhlasák Hejda je víceméně taková koule u nohy mnohem talentovanější Zorky, ale jako pár ve Snídani fungují a na Nově už stejně moc moderátorů nezbylo, třeba začne vařit právě Zorka a Míra u toho bude držet tác, nebo tak něco.

5. Ladislav Hruška

Nejpravděpodobnější varianta, která vypadá šíleně. Odchodem největšího spisovatele všech dob z Novy tratí všichni. Jde o desítky milionů, o které Nova i vydavatel jeho kuchařek přišli už tím, že Hruška nebude vidět ve zprávách. Je jedno, zda skončí na Primě, Barrandově, nebo Relaxu. Jeho další knihy budou bestsellery, ale sto tisíc a víc jich prodá jen jako tvář Novy. Třeba ještě nakonec všichni dostanou rozum…