Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

5 kroků, jak se pohádat s partnerem, a přitom o něj nepřijít!

Spolupracujte.
Zdroj: profimedia
Hádky mohou fungovat jako skvělá očista vztahových problémů, a tak se jim nevyhýbejme. Je ovšem důležité, jakou formou se hádáme a jak dávkujeme naše argumenty. Pokud chcete pročistit vzduch, ovšem nezařídit si dusno na pár týdnů, řiďte se těmito radami.

Není pravda, že vztah, ve kterém se partneři nehádají, je dokonalý. Naopak, pokud se o problémech nemluví a každý v sobě dusí své křivdy, vzniká mnohem větší propast, než když se pohádáme a pročistíme vzduch. Ať už se hádáte kvůli penězům, úklidu, dětem nebo sexu, nezapomínejte, že i hádky mají své hranice a jasně stanovená pravidla. Pokud budete tyto hranice porušovat, může se vám stát, že jednoho dne bude taková pročisťující hádka poslední. V těchto 5 krocích se tragédii vyhnete.

1. krok – Start

Než se do partnera pustíte a začnete na něj řvát z plných plic, pokuste se mu dát ještě šanci z hádky vycouvat a klidným hlasem mu naznačte, že máte problém. Sdělte mu, co se vám nelíbí, a čekejte, co se bude dít. Není na místě začít situaci okamžitě hrotit.

2. krok – Správné načasování

I to, kdy se hádáte, velmi ovlivňuje vývoj a cíl hádky. Pokud na někoho křičíme nebo ho obviňujeme, když zrovna odchází a má plné ruce nebo když dopisuje pracovní úkol, je celkem jistota, že vylítne a katastrofě se nevyhneme. Proto si s hádkou počkejte a pečlivě ji načasujte.

3. krok – Spolupráce

Pokud po partnerovi vystartujete a dáte mu za vinu celou hádku, asi dobře nepořídíte. Snažte se uznat i vlastní chyby a nabídnout svou pomoc nebo možnost řešení. Buďte otevřená tomu spolupracovat, ovšem za předpokladu, že muž projeví iniciativu a zájem svůj hřích napravit.

4. krok – Konec

Pokud hádku ukončíte, už se k problému nevracejte a nevyčítejte vše partnerovi dalších několik dní. Také je důležité vyřešit si své problémy sami a do hádky nezatahovat nikoho dalšího. Přestaňte se tedy odvolávat na to, jak to funguje v jiných domácnostech nebo co vám kamarádka říkala.

5. krok – Žádné urážky a nadávky

Hádejte se na úrovni a nezapomeňte, že není na místě říct svému partnerovi vše, co vám vlítne do pusy. Pokud se součástí vašich hádek stanou nadávky a ponižování, nemůžete očekávat pozitivní vyřešení situace. Vyvarujte se toho, že v hádce řeknete něco, co nepůjde vzít zpět a čeho budete litovat.

Související články

Další články