Film režiséra Alejandra Iñárrita The Revenant má dohromady 12 nominací na Oscara! To by v tom byl čert, aby nějakého nevyhrál. Bojuje nejen Leonardo DiCaprio, ale i hlavní maskér filmu, Duncan Jarman.

Právě fotka, kde herci připravuje jizvy na natáčení, obletěla celý svět a viděly ji miliony lidí. Maskér Duncan předtím nastudoval plno knih o dobrodruhovi, kterého Leonardo hraje. Ten o vlásek přežil útok medvědice, která hlídala své mladé.

Příběh je inspirovaný životním příběhem dobrodruha a lovce Huga Glasse, který byl právě po krvavém útoku zanechán svými kumpány v drsné přírodě. Přežil a touží po pomstě. Realizace nebyla jednoduchá. Duncan dostal za úkol „vyrobit“ takové rány, ze kterých mělo co nejrealističtěji krvácet a zároveň ale zároveň se jizva měla dát kdykoliv během natáčení „zavřít“. Větší ránu musel udělat na hlavě, několik menších na hrudi a pak jednu obří, ze které měla herci vylézat žebra! No fuj.

Leo měl na sobě několik silikonových váčků, ve kterých byla umělá krev. Herec navíc trávil hodiny na mrazu v blátě a válel se v téhle umělé krvi.

The Revenant je opravdu syrový snímek a podle kritik filmu si Leo Oscara zaslouží. No tak uvidíme, jestli se mu to tenhle rok konečně podaří. Také Duncan a jeho tým mají fakt slušně našlápnuto sošku ukořistit. Tak třeba se budou na konci února, kdy probíhá vyhlašování, radovat společně.