Pařili jste ve všední den do rána, vykouřili u toho trafiku a vypili víc než Džambulka cestou ze záchodu do koupelny přes noční stolek? S preventivními opatřeními proti kocovině je třeba začít ještě před tím, než ulehnete do postele! Redakce eXtra.cz má s přemáháním kocovin mnohé zkušenosti, šéfredaktor Pavel Novotný je úřadujícím mistrem republiky v zadržování zvracení den po požití několika promile alkoholu. Takže zde jsou rady jak na to!

1) S prevencí musíte začít před spaním. Dorazili jste domů, motáte se jak Martucci před vchodem na VIP party a chce se vám spát. Zadržte. Vypijte alespoň litr čisté vody, a pokud trpíváte bolestmi hlavy, kopněte do sebe před spaním jeden ibalgin. Ráno vám bude lépe.

2) Dámy a Justin Bieber by měli vědět, že chodit spát bez odlíčení je v opici to nejhorší. Make-up v kombinaci s potem a alkoholovými výpary z vašeho obličeje do rána udělá něco, co vypadá, jako když někdo šlápnul na igelitku s prošlou marmeládou. Sex appealu člena Maxim Turbulenc se už pak druhý den nezbavíte. Takže odlíčit!

3) Ráno si hoďte studenou sprchu. Teplá vás uspí. Kopněte do sebe kafé silné, jak noha od kulečníku, a udělejte si co nejmastnější snídani. Jogurty, cereálie, zelenina a cokoliv, co zavání zdravím, je den po pitce špatně! Chce to tuk, omastek, olej, vejce, slaninu, párky, buřty, řízky a prase. V libovolném pořadí. Pokud jste typ, co po alkoholu zvrací a na jídlo nemá chuť, překonejte to. Alespoň pak budete mít co zvracet.

4) Lijte do sebe litry vody. Cola nebo redbull jsou fajn, ale nakopnou vás jen na chvíli. Vaše tělo je po chlastu dehydrované, potřebuje zavlažit! K obědu (doporučujeme vepřo-knedlo-zelo) vypijte jednu malou plzničku na srovnání a po jídle se na půlhodinky natáhněte. Hned po probuzení to chce další kávu. Hlavně žádné prudké pohyby.

5) Pokud se na to cítíte, na závěr dne by bylo nejlepší jít se někam hýbat. Proběhnout se, na procházku, na aerobic a zbytky kocoviny ze sebe prostě vypotit. Nebo si sedněte do sauny. Anebo to překonejte další hospodou.