Zatímco česká cizinecká policie už roky kolabuje pod náporem slovenských umělců, kteří dlouhodobě táboří v Praze, Slovensko zaznamenalo za posledních deset let jen jeden případ překročení hranice českou celebritou a ten se navíc nepočítá, protože to jen Roman Skamene (58) s trojkou v žíle u Břeclavi špatně odbočil cestou z vinobraní. Pokusili jsme se zamyslet, co je příčinou toho, že na Slovensku, kde je tvrdá měna a krásné ženy, od rozdělení federace nepřivítali ani jednu naturalizovanou českou celebritu, a je pravda, že je tady pět zásadních proti!

1. Slovensko řídí Bůh

Zatímco v Česku naše životy ovládá Andrej Babiš (by the way, Slovák), hokejová reprezentace, Milda Zemanů (68), Nejvyšší státní zastupitelství a Džambulinka, tedy všechno konkrétní šílenci a instituce, Slovensko řídí Bůh, který je nevyzpytatelný, a tak tam vládne naprostý chaos, který všichni akceptují, protože Všemohoucí je tam hned po nebožtíku Pavolu Demitrovi nejuznávanější autoritou. Zatímco česká celebrita v neděli ráno usíná po dvoudenní kokainové jízdě, slovenská jde do kostela, a to nikoli proto, že je tam chládek, ale protože fakt věří, že Bůh existuje, což ji mj. nutí dodržovat desatero, jehož některé body (zejména Nepromluvíš křivého svědectví a Nepožádáš manželky bližního svého) jsou v reáliích českého šoubyznysu naprosto nedodržitelné, a to i při nejlepší vůli.

2. Na Slovensku je málo peněz

Mají tam nejkrásnější ženy na světě a hezkou přírodu, ale nikdo tam nemá na nic peníze, vyjma Nory Mojsejové a té už taky došly. Slováci si totiž před dvaceti lety vyboxovali samostatnost a později schválili tvrdou měnu, což jim měli Češi závidět, ale dnes závidí Slováci Čechům, kteří sice pořád remcají, ale nemusejí hryzat kůru ze stromů a jíst 5× do týdne jáhly a kubu. Na Slovensku skoro nikdo nemá hotovost, a proto tam český umělec nedostane honorář v cashi, ale v deputátu, případně vůbec.

3. Slováci nejsou spočítaní

Po Slovensku se nekoordinovaně potulují hordy kočujících Portugalců a k tomu tam ještě existuje zhruba desetiprocentní romská menšina, která žije ve slumech, nikdo neví, jak je početná, a všichni se jí bojí včetně Lucie Bílé, která se k ní hrdě hlásí, ale když dojde na věc, vždycky jen slovenské soukmenovce na dálku pozdraví z předávání cen v Bratislavě a peláší směr domov. Pohyb po slovenském venkově je totiž jen na vlastní nebezpečí, a protože slovenský venkov je vše krom hlavního města a centra Košic, je volný pohyb po Slovensku velmi nebezpečný a ocitnete-li se v úzkých, jste v rukou Božích a o těch si většina Čechů myslí, že neexistují, protože kdyby nějaká vyšší moc skutečně existovala, nikdy by nás neztrestala Andreou Verešovou (33) a Jarem Slávikem (39).

4. Na Slovensku neexistuje homosexualita

Protože devadesát procent českých zpěvaček, herců, stylistů, tanečníků tvoří tradičně umělecky a kreativně orientovaná gay a lesbická komunita, je fungování naší umělecké emigrace na Slovensku nerealizovatelné, protože na Slovensku se gayové a lesbičky vůbec nerodí a kdo říká, že jo, či nedej bože provozuje sodomii, měl by se jít rychle vyzpovídat. Zatímco po Praze se volně francouzsky líbají gayové a kdo je hetero, ten nemá kontakty, na Slovensku připouštějí jen jednoho homosexuála, a to jen proto, že se k tomu Dočolomanský opakovaně přiznal a řada domorodců od té doby bojkotuje film Adéla ještě nevečeřela, a v Česku dávno známá a povšechně nezajímavá informace, že je Pyco na kluky, se předává jen šeptem na tajných schůzkách anarchistických kroužků.

5. Na Slovensku mizí celebrity

Slovensko má v poslední době mezi umělci k tomu všemu neštěstí pověst země, kde mizí slavní. Vítězka show Hlas Česko Slovenska Ivanka Bagová (20) si jen po finále zajela na otočku pro rodný list a už ji nikdo nikdy neviděl, stejně jako Štefana „Itcha“ Pčelára (25), kterého od posledního přímého přenosu vede Policie ČR jako nezvěstného. Když k tomu připočteme dalšího vítěze SuperStar, Lukáše Adamce (26), který odjel do Košic dělat kariéru s kapelou, aby byl za dvě hodiny prohlášen za mediální mrtvolu, vyrazí na východ jen slepec nebo sebevrah.