1. Jeho maminka. Slovenská pyšná matka vás nikdy nebude mít ráda. Nejen proto, že nejste stejné národnosti, ale také nikdy nebudete dost dobrá pro jejího dokonalého a vymazleného synátora. Pokud i ustoupí a povolí vám si vzít jejího milovaného syna, bude vám dělat peklo ze života už navždy.

2. Jídlo. Pokud neumíte vařit halušky s brynzou, guláš a plněnou papriku, rovnou to vzdejte. I kdybyste se rozhodla zdokonalit a recepty se naučit, nikdy mu nebude vaše jídlo chutnat tolik jako od maminky. Stojí to za to úsilí a práci?

3. Jazyková bariéra. Je jasné, že si rozumíte či už on mluví česky nebo vy umíte slovensky. Jedno je ale jisté, jakmile budete muset na víkend do jeho rodné vesnice, budete se cítit jako Alenka v říši divů! Pravděpodobně jeho celá rodina, kamarádi a široké okolí mluví nářečím, které nemáte šanci pochytit a už vůbec ne mu porozumět. Slováci mají tendenci mluvit rychle a vášnivě gestikulovat, bude to pro vás utrpení.

4. Na všechno budete sama. Slováci jsou pracanti, o tom žádná, ale nechtějte, aby vám pomáhal s úklidem, vařením nebo snad nakupováním. Muži ze Slovenska se nadřou v práci, ale doma chtějí mít klid! Dá vám všechno, na co jen si vzpomenete či ukážete, jen ho neotravujte s pomáháním v domácnosti. Dejte mu ovladač do ruky a klid.

5. Zapomeňte na výjimečnost. Pokud si myslíte, že mít po boku Slováka zavání něčím speciálním, jste na omylu. I když je to jiný stát, možná v něčem i jiná mentalita či názory, pořád jsou skoro navlas stejní muži jako Češi. Nehledejte v tom žádnou vědu.