Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč se biblický hit v kinech s názvem Noe vážně epicky nepovedl

Chcete jít do kina na nejnovější blockbuster? Možná byste si to měli
rozmyslet.
Zdroj: archiv distributora

Upoutávky vypadaly dost nadějně. Nové hollywoodské zpracování klasického biblického příběhu, které na první pohled vypadá jako Gladiátor (no dobře, za to může trochu přítomnost Russella Crowa), navíc natáčené vynikajícím režisérem Darrenem Aronofskym, který ještě za celou svou kariéru nenatočil nic špatného. To se tedy nemůže nic pokazit, ne? Může. A pořádně.

5. – V tom filmu se dvě a půl hodiny skoro nic neděje

Je to film o tom, že jeden chlápek vybuduje obrovskou lodičku (v tomto případě mu pomáhají obrovští kamenní lidé… neptejte se), kam nažene zvířátka a nechá umřít celý svět. Člověk by tedy čekal, že to bude větší drama než poslední psychologická půlhodinka, kdy se Noe jednoduše zblázní a vypadá, že každou vteřinu vyvraždí celou svou rodinu, protože mu to nařídil Hospodin. Sem tam sice vidíme nějakou akční scénu (s kamennými obry… ne, fakt se raději neptejte), ale po zbytek času se většinou jen mluví o tom, jak je lidstvo zkažené a mělo by skončit.

4. – Je to film o tom, jak jsme vznikli z brutálního incestu

Tak to prostě chodí, když si vezmete jako předlohu hodně ujetou fantasy knížku (ano, mluvíme o bibli). Celé poselství tohoto filmu je vlastně o tom, že lidstvo 6000 let provádělo incest a pak jsme přišli my všichni, co jsme v kině. Všichni jsme podle téhle legrace tak trochu příbuzní. Vzpomeňte si na to, pokud věříte všemu, co se v bibli píše, až budete chtít mít příště sex s manželkou/man­želem/přítelky­ní/přítelem/se svou sestrou.

3. – Film není absolutně v ničem originální

Když vyšlo najevo, že tuhle látku bude natáčet Darren Aronofsky, srdce filmových fanoušků zaplesala. Sakra, vždyť Darren Aronofsky patří mezi nejlepší žijící režiséry a zatím nic, co by natočil, nebyla ani v nejmenším nuda. A většinou šlo o úžasně emocionální a originální filmy! Tady je sice pár fajn nápadů (už jsme zmiňovali kamenné lidi?), ale Aronofsky nedal vizuální stránce téměř žádný rukopis, takže ten scénář mohl klidně natočit jakýkoli běžný režisér (Zdeněk Troška by akorát přidal trochu fekálního humoru).

2. – Herci se snaží, ale k čemu to je?

Jedno se musí nechat, herci se opravdu snaží. Dokonce i Emma Watson dělá něco trochu víc než jen to, že vypadá docela hezky a odhalí ramínko. Jennifer Connelly má pár scén, kdy si řeknete, že by měla hrát ve více filmech, a Russell Crowe se dost znamenitě promění z pobožného mudrce v psychopatického zabijáka, od kterého nevíte každou chvíli, co čekat. Ale k čemu to je, když všichni musejí pronášet blbá moudra a většinou se po nich jenom chce, aby vypadali dost špinavě?

1. – Je to vlastně taková propaganda vegetariánství

Myšlenka tohoto filmu bohužel opět vyplývá z trochu scestné předlohy, takže nám říká, že když budete vegetariáni, možná vás Stvořitel při příští očistě Země nechá naživu (abyste souložili se svými sestřenicemi, samozřejmě). A jak se poznají ti hodní a neposkvrnění? Sice nežerou maso, zato ale zabíjejí vzdávající se lidi kladivem do obličeje. Jo, a také jsme se dozvěděli, že Bůh je docela parchant.

Související články

Další články