Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč rozhodně musíte zajít do kina na film Na hraně zítřka. Je to nejlepší velkofilm v kinech!

William Cage (Tom Cruise) se stará o marketingovou propagaci americké armády v době, kdy celý svět válčí s invazí podivných mimozemšťanů, kteří se rozhodli zničit svět.

Neumí bojovat, ale shodou okolností se dostane na frontu, kde ve svůj první bojový den zemře A pak se znovu probudí den před svou smrtí.

Dojde znovu na bitevní pole a opět zemře. A tak pořád dokola, než se naučí, jak zachránit svět, samozřejmě.

1. Ten film má neuvěřitelné tempo

Už od prvních sekund se jede a nezastavíme se až do úplného konce. Ty necelé dvě hodiny vám utečou jako 15 minut a budete chtít víc. Doug Liman, režisér prvního Jasona Bournea a Pan a paní Smithovi, je tu v naprosté životní formě, dokáže vytvářet originální akční scény a nenechává nás ani na chvilku oddechnout. Akce rychle střídají mnohdy zábavné, jindy silné povídací scény, na které zase rychle naváže akce. Nedokážete se ani vzpamatovat.

2. Je překvapivě dost vtipný!

Můžete si o Tomovi Cruisovi myslet, co chcete, ale v Na hraně zítřka je naprosto neuvěřitelný. To, že umí akci, to jsme už mnohokrát viděli, ale víte také, že má dost nečekaný komediální talent s precizním načasováním? V Na hraně zítřka, ačkoli v něm hlavní postavy brutálně mnohokrát zemřou, je totiž více skrytého vtipu než v leckterých komediích. Překvapivě to ale všechno funguje dohromady i s tou akcí, což se jen tak nevidí.

3. Je to mix všeho možného dohromady, a přesto to působí originálně

Při sledování Na hraně zítřka uvidíte, že si tvůrci půjčili něco od Vetřelců, jindy zase od Hvězdné pěchoty, z Na Hromnice o den více, úvodní bitva zase připomíná vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana, hodně si toho vypůjčili také z videoher, ale přesto máte pocit, že sledujete něco originálního. Může za to například i to, jak nevšední jsou ti mimozemšťané, co chtějí zničit naši Zemi, a hlavně to, že až do samotného konce nevíte, co od všeho čekat a jak to může dopadnout.

4. Už jsme mluvili o akci?

Už jsme psali, že je tu spousta akcí, jsou originální, mají tempo, a přesto zůstávají docela přehledné. A hlavně jsou poměrně šokující, protože v nich mohou hlavní hrdinové kdykoli zemřít, což se také dost často stává. Ale to je dáno už tím, o čem ten film je. Když někdo zemře, není to žádná velká tragédie.

5. Asi nejchytřejší velkofilm, který toto léto uvidíte

O nových X-Menech se mluví jako o inteligentním letním velkofilmu. V porovnání s Na hraně zítřka je to pohádka pro školáky. Na hraně zítřka si klidně dovoluje v tom zběsilém tempu filozofovat o osudu a vesmíru a nijak s tím neotravuje. Hlavně ale očekává inteligentního diváka, takže na něj chrlí informace a předpokládá, že divák dává pozor a vyzná se. Jinými slovy, není tak polopatický jako jiné velkofilmy, při jejichž sledování si člověk říká, že je natočili pro mírně retardované jedince.

Takže… Šup do kina!

Související články

Další články