Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

5 celebrit, které vydělávají pořádný balík i po smrti

5 celebrit, které vydělávají pořádný balík i po smrti
Zdroj:
+ Další fotografie
Jsou po smrti, a přesto vydělávají neskutečné částky. Zajímá vás, které celebrity si přijdou na pořádný balík?

I přes svou smrt si to tyto hvězdy dokázaly pěkně pojistit!

1. Paul Walker

Nečekaná smrt tohoto fešáka zasáhla opravdu všechny. Americký herec nejvíce proslul svou rolí Briana O'Connera v závodnické filmové sérii Rychle a zběsile. Svou zálibou k rychlým vozům se nikdy netajil. Podstoupil řadu řidičských a závodnických kurzů. Dokonce mnoho kaskadérských scén natočil sám. Jeho láska se mu však stala osudnou, když 30. listopadu 2013 svým vozem Porsche Carrera GT červené barvy narazil do stromu ve městě Valencia, Santa Clarita v Kalifornii, byl na místě mrtvý. Poslední díl Rychle a zběsile, který bohužel nestihl dotočit, v kinech vydělal 1,5 miliardy dolarů, takže šlo o nejvýdělečnější díl v celé historii série. Jelikož měl Paul ve smlouvě procenta ze zisku, pozůstalí si přišli na pěkný balík peněz. Paul vydělal za letošní rok zatím 10,5 milionu dolarů (266 milionů Kč).

2. John Lennon

Britský zpěvák a člen hudební skupiny The Beatles je živoucí legendou. Výrazně ovlivnil vývoj rockové hudby 20. století. Prosadil se také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Dne 8. prosince 1980 se Lennon stal obětí atentátu, když se vracel domů z autogramiády. Před branou jeho newyorského bytu ho těžce postřelil duševně nemocný Mark David Chapman, kterému se několik hodin předtím podepsal na své nové album Double Fantasy. Lennon zemřel při převozu do nemocnice. Nicméně od roku 1992 Beatles jenom v USA dokázali prodat neuvěřitelných 63 milionů alb. Pozůstalí mají peníze z Lennonových alb, ale také ze speciální show v Las Vegas pod taktovkou Cirque du Soleil s názvem Love!. Za rok tato částka činí 12 milionů dolarů (304 milionů Kč).

3. Marilyn Monroe (89)

Kráska, vlastním jménem Norma Jeane Mortenson, byla americkou filmovou herečkou, modelkou, zpěvačkou a producentkou. Dodnes je bezpochyby označována za sexy symbol všech dob. Nad její smrtí se vznáší velký otazník, zemřela 4. srpna 1962. Byla však nalezena v ranních hodinách 5. srpna. Našli se tací, kteří její konec předvídali, neboť se již v minulosti ocitla na tenké hranici mezi životem a smrtí, a teorii sebevraždy podporovali. Byli ale i ti, kteří věřili a věří, že Marilyn si na život nesáhla, že nebyla sebevražedný typ. Důkaz o její jedinečnosti se potvrdil v roce 2011, kdy zakoupila společnost Authentic Brand Group práva na její jméno a podobiznu. I přes svou smrt stále vydělává 17 milionů dolarů (431 milionů Kč) za rok.

4. Elvis Presley

Je označován za krále rock'n'rollu. Během své více než dvacet let trvající kariéry je držitelem mnoha rekordů, prodeje desek a návštěvnosti koncertů. Je to až neuvěřitelné, ale dodnes byla prodána více než miliarda kopií jeho nahrávek. Vzhledem k jeho kariéře mnozí lidé věří, že zemřel 16. srpna 1977 na předávkování drogami. Oficiální verze se však přiklání k tomu, že příčinou smrti byl srdeční infarkt. Přestože od jeho smrti uběhlo už pěkných pár desítek let, jeho potomci vydělávají pořád více peněz než mnoho současných hudebních hvězd. Velký podíl na jeho výdělku má prodej lístků na Graceland, což je jeho muzeum. V srpnu se navíc jeho album Elvis Presley Forever dostalo mezi 40 nejprodávanějších alb. Vydělává ročně jeho pozůstalým neuvěřitelných 55 milionů dolarů (1,4 miliardy Kč).

5. Michael Jackson (57)

Je označován za krále popu, jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop-music. Album Thriller zůstává dodnes s výrazným rozdílem nejprodávanějším albem všech dob. Jackson zemřel 25. června 2009 v oblasti Los Angeles v Kalifornii na selhání srdce. Od své smrti vydělává každý rok více než sto milionů dolarů. Nejvíce pozůstalým vydělává Show v Las Vegas od Cirque du Soleil s názvem Michael Jackson One, hudební katalog a prodej jeho desek a podíl v Sony/ATV vydavatelství. Částka se za rok vyšplhá až na 115 milionů dolarů (2,9 miliardy Kč).

Související články

Další články