1. Nikdy jsem tě nepřestal milovat!

Tenhle exemplář vás nenechá odejít. A to ani v případě, že to byl on, kdo vám dal kopačky. Píše vždycky v tu nejméně vhodnou chvíli. A když zjistí, že jste šťastná s někým jiným a užíváte si, udeří. Jeho zprávy jsou trapné a mají za cíl vás dojmout.

„Můj bývalý mi začal intenzivně psát před svatbou. O ní se dozvěděl od našich společných kamarádů. V den svatby to dovršil zprávou s dramatickým zvoláním, že mě nikdy nepřestal milovat. Pak začal vyhrožovat, že přijde na obřad, a až se oddávající zeptá, jestli někdo protestuje proti sňatku, tak se přihlásí a začne křičet. Kokot,“ vzpomíná Anna (34).

2. Koukej, koukej, jaký jsem úspěšný

Tohohle týpečka vůbec nezajímá, jak se máte. Ale když se mu povede něco velkého, tak vám klidně po roce napíše, jak se máte. A to jenom proto, aby od vás dostal tu samou otázku a mohl začít machrovat.

„Bývalý mi zničehonic po mnoha měsících napsal. Chvíli předstíral zájem, ale pak oznámil, že získal svou vysněnou práci v Americe. Byl jako dítě. Koukej, dívej se, tohle se mi povedlo, koukej, o tohle jsi přišla,“ popisuje Martina (32).

3. Život bez tebe nemá smysl

Pravý opak namachrovaného týpka z předchozího bodu. Je to uplakánek, který pořád potřebuje držet za ručičku. Po rozchodu vám bude psát, jak se má špatně, co mu nejde, jak jsou na něj ostatní zlí a co všechno by dokázal, kdyby ho někdo podpořil. No, smolík. Nenechte to, aby vám dál vysával energii.