Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

3 rady, které vám pomohou očistit tělo i duši pomocí indické ajurvédy

Jaro je skvělým obdobím pro očistu.
Zdroj: profimedia
Zima odchází a my se opět zbavujeme přebytečných kil, teplých kabátů a stresu. Pokuste se na jaře získat pozitivní mysl a dostatek energie. Jaro je ten nejlepší čas pro očistu těla i duše, a proto zkuste tradiční indickou medicínu, která se jmenuje ajurvéda.

Slyšeli jste už o tradiční indické medicíně zvané ajurvéda? Pokud ne, rozhodně neváhejte a o téhle exotické vědě získávejte informace Pokud chcete na jaře pročistit jak tělo, tak duši, bude ajurvéda tou nejlepší volbou. Máme pro vás 3 rady, jak se dostat do fyzické i psychické pohody.

1. Okořeňte si jaro

Podle ajurvédských kuchařek dokáže správné koření zázraky. Pro pozitivní mysl a dobrou fyzickou kondici vyzkoušejte čerstvý zázvor, pepř, kmín nebo třeba fenykl. Právě jarní období, v indické mluvě období Kapha, je ideální pro nové návyky. Pokud si tedy právě teď stanovíte nové zvyky, pravděpodobně je budete dodržovat po celý rok.

2. Tři teplá jídla denně jsou základ

Pokud jste to stále nepochopili, tak snídaně je základ dne. Pokud chcete shodit pár kil navíc, je dokonce vhodné připravovat si i lehkou teplou snídani a rozhodně nevynechat ani oběd a večeři. Nevynechávejte polévky ani tepelně upravenou zeleninu.

3. Ranní ptáče dál doskáče

Znáte ten pocit, kdy spíte deset hodin a stejně jste bez energie a vyčerpaní Dlouhé spaní na jaře tělu rozhodně neprospívá. Takže usínejte dříve a budíka si nezapomeňte nastavit na brzkou ranní hodinu. Po celý den se tak budete cítit plní energie.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy