Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

3 nejslavnější skandální filmy rebelky Věry Chytilové: Nechybí rozemletá varlata, drsné hlášky o pohlavních orgánech ani světem zkažené dívky!

Věra Chytilová byla osobností, která zatím nemá ve světě českého filmu
svou právoplatnou nástupkyni.
Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Zesnulá režisérka Věra Chytilová, svéhlavá umělkyně, právem zvaná „první dáma českého filmu“, má na svém kontě řadu počinů, které se nezapomenutelně zapsaly do historie české, potažmo československé kinematografie. Výběr tří nejdiskutovanějších snímků, které ve své době vzbudily skutečné pozdvižení a neztrácejí nic ze své působivosti ani nyní, přinášíme zde:

1966 – Sedmikrásky; film o dvou dívkách, které si začnou užívat reality dle své fantazie a rozhodnou se být zkažené tak, jako je svět kolem nich, se svého času silně nelíbil komunistickým pohlavárům. Dnes patří Sedmikrásky do Zlatého fondu tuzemské kinematografie.

1992 – Dědictví aneb Kurvahošigutntág; polistopadová divoká komedie o tom, jak moravský lesník Bohuš ke štěstí a k zděděným milionům přišel. Asi nejznámější dialog z filmu je rozhovor křupana Bohuše o neviditelném pohlavním orgánu paní doktorky. „Bohuš Stejskal: Paní doktorko, vy jste doktorka? Paní doktorka: Ano. Bohuš Stejskal: A věříte v Boha? Paní doktorka: Já? Ne. Nechápu, jak vůbec může někdo věřit. Bohuš Stejskal: Proč by nemohl? Paní doktorka: Však nejsou důkazy. Nikdo ho nikdy neviděl. Bohuš Stejskal: Vašu piču jsem taky neviděl a věřím, že ju máte.“

1998 – Pasti, pasti, pastičky; černá komedie dle skutečných událostí o znásilněné zvěrolékařce, která se rozhodne pachatele vykastrovat a taky že to udělá.

S Věrou Chytilovou odešla naší zemi jedna z nejvýznamnějších osobností kulturní scény.

Související články

Další články