Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

3 důvody, proč musíte vidět dnešní vynikající detektivku Zodiac: Záhadného vraha se dodnes nepovedlo odhalit!

3 důvody, proč musíte vidět dnešní vynikající detektivku Zodiac: Záhadného vraha se dodnes nepovedlo odhalit!
Zdroj: Profimedia

Píše se rok 1969 a noviny San Francisco Chronicle dostávají dopisy od sériového zabijáka, který si říká Zodiac.

Celému případu se nejprve věnuje reportér Paul Avery (Robert Downey Jr.), což se příliš nelíbí frustrovaným detektivům Davidovi Toschimu (Mark Ruffalo) a Billovi Armstrongovi (Anhtony Edwards), kteří pořád nemohou přijít na to, kdo tím provokativním sériovým vrahem vlastně je. A po letech se případu ujímá další posedlý novinář, Robert Graysmith (Jake Gyllenhaal).

1. Je to nečekaně přesné vykreslení skutečnosti

Film Zodiac od Davida Finchera vychází z knihy právě Roberta Graysmithe a je až neuvěřitelně přesný skutečnosti. Dokonce, podle dostupných důkazů, předkládá, kdo by mohl být vrahem.

Zodiac je jeden z nejzajímavějších sériových zabijáků současnosti, protože ho lze snadno přirovnat k Jackovi Rozparovačovi - oba provokovali policii a média, oba nikdo nikdy nechytil. Je to sice detektivka, která je nesmírně napínavá, ale je originální v tom, že padoucha na konci nikdo nikdy nechytí. Což chápeme, může někoho dost frustrovat.

2. David Fincher je opravdu vynikající režisér

David Fincher je známý tím, že jeden záběr klidně opakuje stokrát, než je podle něj absolutně dokonalý. To se pak promítá i do filmu a Zodiac je prostě dokonalý. Uhlazený, se skvělými hereckými výkony, možná trochu postrádá přirozené emoce, ale na to už si fanoušci filmů Davida Finchera za ta léta museli zvyknout. Je to režisér, který nehraje na emoce. Hraje na informace.

3. Film dokáže být neskutečně napínavý

Ačkoli je Zodiac na první pohled spíše přes dvě hodiny dlouhá konverzačka, která pravda není úplně pro všechny, o to víc intenzivněji působí napínavé scény. Vše se buduje k určitému momentu a když ten moment konečně nastane, člověk napětím ani nedýchá. A těch je ve filmu hned několik!

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy