Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

21 let od únosu Nataschy Kampusch: Psychopat ji 3 096 dní držel v TOMTO SKLEPĚ!

+ Dalších 8 fotografií
Hrůzné fotky
Nedokázal si najít partnerku, a tak si Wolfgang Přiklopil (tehdy 35) usmyslil, že si ideální ženu vychová sám. Navenek spořádaný elektrotechnik, uvnitř šílený psychopat, se v pondělí 2. března 1998 odhodlal a tehdy 10letou Nataschu Kampusch odvlekl z její školy ve Vídni do předem připraveného sklepení v domě na venkově. A začal se psát zvrhlý příběh jednoho z nejznámějších únosů, od nějž uplynulo už 21 let.

Tehdy 10letá Natascha Kampusch se zrovna vracela ze školy domů, ve vteřině ale bylo všechno jinak. Na dívenku už čekal pomatený psychopat Wolfgang Přiklopil, který ji z Vídně unesl do městečka Strasshof an der Nordbahn na rakouském venkově.

Když se Natascha nevrátila ve smluvený čas, k smrti vyděšení rodiče zalarmovali policii. Po dívence pátralo celé Rakousko, ale marně. Přiklopilův zvrácený plán neměl téměř žádnou trhlinu, dokonce si pořídil alibi na čas únosu, protože bezprostředně po něm už ho vyslýchali kriminalisté.

V malém sklepním prostoru ji držel dlouhých 8 let, později ji občas pouštěl ven a nutil vykonávat domácí práce. A právě toho jednoho dne Natascha využila.

Když Wolfgang 23. srpna 2006 telefonoval a nedával pozor, utekla z domu, který nebyl nijak zabarikádovaný, k sousedce. Ta okamžitě zavolala policii, před níž stihl Přiklopil utéct. Snad ze strachu z trestu spáchal sebevraždu skokem pod rakouskou rychlodráhu.

Osmnáctiletá Natascha byla najednou svobodná a plnými doušky si toho užívá dodnes. Je obdivuhodné, že dokázala naskočit zpátky do normálního života. Dnes je už dospělou ženou, 17. února oslavila 31. narozeniny a o jejím děsuplném příběhu vznikla kniha i film.

Mohlo by vás zajímat

Další články