Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

14 dokonalých uměleckých děl vytvořených z čerstvých potravin: Podívejte se na krajiny z masa, ovoce či chleba!

Cukrátkové město, které ale není k jídlu.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií

Neuvěřitelně realistické krajiny a celé světy, které jsou ale z čerstvých potravin. Umělec Carl Warner si vyhraje s každým kouskem jídla a tvoří díla, která ani nemáte chuť sníst, protože by to byla škoda.

Warner pracuje na jednom kousku klidně i několik dní, jen aby bylo vše dokonalé a dotažené do detailu. Z čerstvých ryb vám klidně udělá moře, z chleba postaví hory a z kusů masa sopky. Kousky chilli přemění ve škorpióna a zelenina poslouží jako les.

Jeho první potravinové krajinky dostaly ocenění už v roce 2008 a Carl se teď snaží o další uznání s daleko dokonalejšími výtvory. Food art je poslední dobou v kurzu, zabývají se jím i lidé, co se uměním zrovna neživí. Třeba matka, která chce donutit své děti jíst zeleninu, nebo chlapec z Bostonu, jenž vybírá popelnice a z vyhozených potravin pak vaří jídla pro přátele a recepty dává na internet.

Co se pak stane se vším tím jídlem, Carl neprozradil, ale pochybujeme, že by po několikahodinové dřině s desítkami ryb na ně ještě měl chuť. Zato město z cukrátek vypadá, že by mu nikdo neodolal.

Související články

Další články