Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

12 důvodů, proč je peklo bydlet v paneláku. Psáno v paneláku…

Zdroj: Profimedia
Jsou věci, které o vás nevědí rodiče ani nejlepší kamarádi. A jsou pak i takové, které chcete nechat skutečně jen za zdmi svého soukromí. Jenže to byste tuhle zeď nesměli sdílet se sousedem. Se sousedem, se kterým bydlíte v paneláku.

Bydlíte v paneláku? Tak to vás předem litujeme, ale klid, nejste v tom sami. Podle posledních průzkumů žije v paneláku čtvrtina národa, tedy něco kolem 2,6 milionu lidí.

Paneláky a panelová sídliště se v Československu začaly masově stavět před 60 lety. Sídliště vznikala na zelených loukách a bydlet v takové králíkárně bylo vzhledem k odlivu lidí z venkova do měst velmi žádané. Jen tak pro zajímavost, mezi lety 1953 a 1991 bylo u nás postaveno na 80 tisíc paneláků. Obvykle se udává, že jejich životnost je 40 let, proto jsou v posledních dvaceti letech hromadně rekonstruovány.

Bydlení je to levné, nenáročné na údržbu. Nemusíte v zimě od svého bytu odhazovat sníh, topíte otočením uzávěru na topení, voda sice trochu smrdí chlórem, ale čert to vem, tahle studna nevyschne. Přesto je bydlení v paneláku peklo. Proč? Máme hned 12 důvodů.

1. …protože se soukromím nepočítejte. Když bydlíte v paneláku, nikdy nemáte stoprocentní soukromí. Zdi jsou jak papírové a slyšíte téměř každé slovo od sousedů.

2. …protože když slyšíte každé slovo od sousedů, slyšíte taky řvát toho spratka sousedky pod vámi. Vstává v 7 a řve. Řve i dopoledne. Řve odpoledne. Řve i večer, když k vám přijdou kámoši. Řve pravidelně v jednu ráno. Mimochodem teď řve taky.

3. …protože když neřve mimino, řve sousedka na svého starého. Pravidelně na něj řve v sedm ráno, když se chystáte v koupelně probudit se k životu. Zřejmě mají pod vámi ještě umakartové jádro, protože slyšíte každé jejich proklaté slovo.

4. …protože jste bohužel slyšeli, když dělali to uřvaný mimino.

5. …protože aby toho nebylo s uřvanými sousedy málo, vedle vás bydlí puberťák, který kdykoli, když se za jeho rodiči zaklapnou dveře, sedí na balkoně a hulí buď zapařený seno, nebo p*chcanou slámu.

6.. …protože neustále na vás ťuká sousedka jednou nohou v hrobě, jestli jí zavřete okno, a vrtá vám celou dobu hlavou, kdo jí to okno otvírá.

7. …protože slyšíte při sexu šedesátiletou sousedku. Obecně o sexuálním životě svých sousedů víte víc, než byste chtěli.

8. …protože cítíte smrad z jídla, které zrovna sousedi vaří.

9. …protože se občas stane, že sousedovi nestihnete ujet výtahem a musíte jet s ním. Vteřiny ticha jsou jako dlouhé minuty a vy se modlíte, aby ticho konečně skončilo s jeho pozdravem na shledanou.

10. …protože máte debilní výtah, kterým si souseda můžete omylem přivolat. Vy to sice neděláte, ale oni si přivolávají vás.

11. …protože je panelák králíkárna.

12. …protože teprve bydlením v paneláku pochopíte, proč mají Češi chaty a chalupy a na víkend zpravidla zdrhají ze sídliště.

Související články

Další články