Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

10 životních traumat, která pochopí jen starší sestry!

Zdroj: archiv

Pokud se narodíte jako prvorozené dítě a jste holka, sudičky se vám hned u kolébky pěkně hlasitě vysmějí. Hned od prvního okamžiku totiž vědí, že to v životě nebudete mít vůbec jednoduché.

Tohle je 10 věcí, které pochopí jen starší sestry!

1) Váš otec si pravděpodobně přál syna, takže jste jen taková náhradnice.

2) Jako starší sestra musíte mít rozum! Takže když vám váš mladší bratr sní všechny čokoládové bonbony, které si s největším sebezapřením šetříte, a ostříhá vám vaši nejhezčí panenku dohola, musíte to přejít se stoickým klidem. Jste totiž velká a rozumná holka!

3) Všechno, co udělá váš mladší sourozenec, máte na svědomí vy. Rozbité hrnky, zapálené stohy a nevynesené koše padají jen a jen na vaši hlavu.

4) Už ve 14 letech začnete místo dárků dostávat věci do výbavy. Co na tom, že v té době ještě nejste schopná docenit balíky utěrek ani zdobené příbory?!

5) V momentě, kdy si vaši mladší sourozenci mohou hrát na písku, vy si už hrát nemůžete, protože je musíte hlídat.

6) Zatímco vy si na první diskotéku počkáte poctivě do sedmnácti, váš mladší bratr vymetá všechny večírky už od 13, protože má přece starší sestru, která na něj dá pozor. A ta už se nikdy na žádné party pravděpodobně neopije ani nezamiluje, protože hlídá svého mladšího bratra. A pak má beztak na svědomí všechny jeho průšvihy.

7) Kapesné je tabu. Všechny "velké holky" totiž chodí odjakživa na brigádu!

8) Vaše skutečné dětství trvá jen do té doby, než se narodí váš mladší sourozenec.

9) Pokud máte bratra, nemá smysl snažit se využít svou "dospělost" ve vlastní prospěch. Jste totiž holka a to mění celou situaci!

10) "Syndrom starší sestry" ocení především vaši milenci a partneři... Ne, neocení.

Související články

Další články