Robin Williams (†63) byl komik, získal jednoho Oscara a všichni ho měli rádi, než spáchal před pár dny sebevraždu kvůli depresím a tomu, že začal trpět Parkinsonovou chorobou.

Je ale určitě pár věcí, které jste o něm vůbec nevěděli!

1. S kokainem a alkoholem přestal, když mu umřel kamarád

Během 70. a 80. let měl Robin Williams problém s alkoholem a kokainem, ale rázem se vším praštil, když zemřel jeho velký kamarád John Belushi, který byl také milovníkem chlastu a drog. Zároveň se Robinu Williamsovi narodil jeho první syn, což byl další důvod přestat se špatným životním stylem.

2. Stal se komikem, protože se mu všichni posmívali

Víte, proč má hodně komiků sklony k depresi? Jednoduše proto, že měli špatné dětství. Když Robin Williams vyrůstal, měl nadváhu a všichni se mu posmívali. Začal proti tomu bojovat tak, že ze sebe dělal třídního šaška a všechny rozesmával a dělal různé hlasy. Prostě si proti sobě stavil zeď z humoru.

3. Pomáhal Stevenu Spielbergovi, když natáčel Schindlerův seznam

Když Steven Spielberg natáčel Schindlerův seznam, častokrát se režisér cítil na dně z toho všeho, co musel zobrazovat. Robin Williams mu tedy častokrát volal, Steven Spielberg dával telefon nahlas a komik říkal hercům a štábu vtipy, aby všechny čas od času rozveselil.

4. Když měl Christopher Reeve svou nehodu, přišel ho Robin v převleku rozesmát

Christopher Reeve, který se proslavil jako první Superman, měl nehodu, která ukončila jeho kariéru, a byl od té doby na invalidním vozíku. Robin Williams se převlékl do převlečení zaměstnanců nemocnice a přišel ho rozveselovat na pokoj. Christopher Reeve pak řekl, že to bylo poprvé od nehody, kdy se smál.

5. Měl v oblibě sci-fi seriály

Nejoblíbenějšími seriály Robina Williamse byly Star Trek a Doktor Who.

6. Když vyhrál Oscara, vzpomněl si na německého dabéra

Poté, co vyhrál Oscara za film Dobrý Will Hunting v roce 1997, poslal malou repliku sošky Oscara herci Peerovi Augustinskimu, který ho daboval ve filmech v Německu. V dopise mu napsal: „Děkuji, že mě proslavujete v Německu!“

7. Byl velkým milovníkem videoher

I ve svém věku stále hrál videohry a dvě své děti ostatně podle postav z videoher pojmenoval. Svou dceru pojmenoval Zelda podle princezny Zeldy a jeho syn se jmenuje Cody podle jedné postavy ze série Final Fantasy.

8. Nikdo ve třídě neočekával, že uspěje

Když ještě chodil na střední školu v Redwoodu v Kalifornii, jeho spolužáci ho zvolili jako vítěze v kategorii lidí, kteří v životě nejspíše nikdy neuspějí. Jak moc se spletli…

9. Měl hrát AIDSem sužovaného muže ve Filadelfii

Role, ve které se proslavil Tom Hanks, měla původně připadnout Robinu Williamsovi. Producenti se ale nakonec rozhodli pro Toma Hankse, protože říkali, že by ji měl hrát někdo mladší.

10. Stal se vegetariánem

Ve svém pozdějším věku byl přísným vegetariánem. Pro tuto změnu se rozhodl v roce 2009 poté, co podstoupil operaci srdce, kdy mu byla vyměněna aortální chlopeň.