Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

10 vlastností, které jsme nenáviděly u svých matek, ale dnes jimi samy terorizujeme své okolí

Zdroj: archiv

Milujeme je, ale občas nám lezou příšerně na nervy Ať už si to připouštíme, nebo ne, jsme jejich přesné kopie. Rčení "jaká matka, taková Katka" se potvrzuje přesně v momentě, kdy se přistihneme, že děláme ty samé věci, které jsme u svých maminek nejvíc zatracovaly Tohle je 10 z nich!

1) Hysterie

Hysterické záchvaty kvůli rozbitému hrníčku nebo nevynesenému koši? Nikdy jsme nechápaly, že jim takové prkotiny za tyhle melodramatické scény stojí. Dnes víme, že o žádné prkotiny nešlo a za své pravidelné herecké etudy bychom mohly aspirovat na Oscara.

2) Uklízecí mánie

Drobek sem, drobek tam, zapatlané okno nebo našlapané bahno na chodbě? A koho to rozhodí? Nás. Tisíckrát víc než naši matku! Ten, kdo nepoužívá talířek nebo chodí po bytě v botách, zasluhuje trest smrti! A uklízení neexistující špíny je naše každodenní rutina. Samozřejmě!

3) Pracovní kázeň

Pamatujete si na epické situace, kdy jste po škole přišli domů, dali nohy na stůl, otevřeli si balíček chipsů a zapnuli si televizi? Idylka skončila přesně v momentě, kdy zarachtaly klíče v zámku. Před mamkou jste museli předstírat činnost. Ideálně u kuchyňského dřezu. To samé dělal i váš otec. Dnes z vás mají ten samý "respekt" vaše děti.

4) Fackovaná

Když už není zbytí, přichází fyzické násilí. Pohlavky a facky sice ještě nikdy nikoho nezabily, ale dokážou hrozně vytočit. Zvlášť v momentě, kdy je nečekáte. A dnes? Ruka vám startuje za každé cuknutí mimického svalu v obličeji vašeho pubertálního potomka!

5) Fistule

Je něco horšího, než když žena změní svůj hlasový rejstřík do neposlouchatelných harmonií parní lokomotivy? Ne. Ale zdědily jsme stejný talent!

6) Alergie

Vaše matka měla čas od času alergii úplně na všechno. Na to, jak někdo jí, na to, jak kdo sedí, jak se kdo dívá, dokonce i na to, jak někdo dýchá. My jsme nyní alergické skoro na všechno. Zvlášť oněch pár kritických dní v měsíci!

7) Selekce

Vybavujete si ten pocit zmaru, kdy jste mamince něco s nadšením líčili, prožívali danou skutečnost, ale místo aby se vám dostalo zúčastněné odpovědi, přišla ťafka v podobě otázky, jestli už jste si uklidili v pokoji? Tak přesně takhle teď třídíte informace i vy samy. Není nad vytyčení vlastních priorit!

8) Sebemrskačství

Když se vaše maminka chystala na ples nebo do divadla, nešetřila kritickými poznámkami na svou postavu, svůj účes, své oblečení a tak podobně. Dnes se nedokážete podívat do zrcadla, aniž byste u toho nevznesly řečnickou otázku na téma, jestli v tom nejste moc tlusté, moc hubené nebo jestli už na to nejste moc staré.

9) Neomylnost

Vaše matka měla vždycky pravdu. A to i ve chvíli, kdy vám dennodenně a bez důkazů vštěpovala do hlavy, že všichni vaši kamarádi s dlouhými vlasy jsou feťáci. Dnes podezíráte všechny spolužáky vaší dcery z dealerství. Jsou to umělci, takže beztak skončí v kriminále!

10) Časová tíseň

Vaše matka nikdy nic nestíhala. Neměla čas si s vámi povídat, neměla čas řešit vaši nešťastnou lásku, neměla čas nalakovat si nehty ani zajít do kina. Musela totiž žehlit, uklízet, vařit, pracovat a tak pořád dokola. A na co se dnes vymlouváte vy?

Související články

Další články