Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

10 věcí, které jste nevěděli o kultovním filmu Krotitelé duchů!

10 věcí, které jste nevěděli o kultovním filmu Krotitelé duchů!
Zdroj: Profimedia.cz
Film Krotitelé duchů z roku 1984 se stal kultovní fantasy komedií, která po svém uvedení sklízela obrovské úspěchy. Předčasně zemřel ve věku 69 let jeden z hlavních představitelů - Harold Ramis (Egon). Příčinou smrti byla žilní trombóza. Ramis byl také úspěšným režisérem, scénáristou a producentem. Připomeňte si několik zajímavostí o filmech Krotitelé duchů a Krotitelé duchů II.

1. Telefonní číslo Krotitelů duchů je 555-2368.

2. Když se na veřejnost dostal trailer k filmu, bylo v něm uvedeno číslo na Krotitele duchů, na které se lidé mohli dovolat. Uslyšeli pak ze záznamníku nahrávku, kterou namluvili Dan Aykord a Bill Murray.

3. Původní název filmu byl Ghost Smashers namísto Ghostbusters, vymyslel jej Dan Aykroyd.

4. Zařízení, které Krotitelé duchů používají k ovládání Sochy Svobody, je ve skutečnosti Nintendo joystick, se kterým si mnozí mohli zahrát třeba prvního Maria.

5. Během natáčení byly zničeny tři kostýmy marshmallow panáků. Každý z nich stál tehdy asi 20 000 dolarů.

6. Film Krotitelé duchů se stal nejvýdělečnější komedií vůbec, až v roce 1990 ho z prvního místa srazila komedie Sám doma.

7. Většina ze scén nebyla natočena přesně podle scénáře. 90 % dialogů Billa Murrayho bylo improvizovaných.

8. Když se ve dvojce objeví v New Yorku nebezpečný sliz, připluje Titanic jako loď duchů. Původně chtěli tvůrci oživit vzducholoď Hindenburg, ale nakonec jim Titanic přišel jako lepší nápad.

9. Role Winstona byla původně napsána pro Eddieho Murphyho, ten si ale místo toho zahrál radši Policajta v Beverly Hills. Winstona si pak zahrál Ernie Hudson.

10. Celá scéna party u Louise Tullyho byla natočena na jediný záběr a byla skoro celá improvizovaná.

Související články

Další články