Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

10 rozdílů v mužském a ženském myšlení. Dokážeme se vůbec pochopit?

+ Další 3 fotografie
Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Jsme jako noc a den, naprosto neshodující se jedinci, kteří bez sebe nedokážou žít. Pochopit se je asi celoživotním úkolem a nekonečným bojem. Možná po přečtení těchto deseti bodů pochopíte oba světy zase o trochu víc.

Asi všichni budete souhlasit s větou, že muži myslí a ženy cítí. V podstatě by se touto větou dalo shrnout celé téma rozdílu v ženském a mužském myšlení, to by byl ovšem hodně krátký článek. Proto se na věc podíváme trochu detailněji. Zde je 10 největších rozdílů v myšlení ženy a muže.

1) Muži komunikovat nepotřebují

Není žádnou novinkou, že muži o problémech neradi mluví a zbytečně problémy slovně nepitvají. Naopak ženy o všem mluví rády a dlouho. Mají pocit, že pokud se každý problém dostatečně nevykomunikuje, je vztah nefunkční, a tudíž nemá cenu. Hned první bod je příčinou neustálých bojů dvou rozdílných táborů. Silnější vyhrává!

2) Přátelství mužů a žen je úplně jiné

Ženy nechápou, proč se tak dokonalý chlap zahazuje s takovým blbcem, a naopak muži nedokážou překousnout, že tak hodná holka, jako jste vy, se baví s tak levnou a vyzývavou courou. Opět jde o věc, kterou se ani nesnažme pochopit. Muži mají přátelství postaveno na zábavě a představuje pro ně únik do mužského světa. Muži většinou s kamarády neprobírají pouze vztahy a už vůbec si na nic nestěžují, čas s kámošem si chtějí prostě užít. Naopak ženy stavějí svá kamarádství na svých trápeních a problémech s chlapy.

3) Prostorové vnímání obou jedinců je rozdílné

Prostorové vnímání, představivost a odhad, tak to jsou přesně věci, v kterých muži vedou a dávají nám to často dost najevo. Nesnažme se proto s nimi nějak soupeřit, k čemu vůbec potřebujeme něco jako prostorové vnímání? Přenechme typicky mužské role mužům a samy si najděme trumfy v těch ženských.

4) Žena je mistryní výmluv

Žena má neskutečné jazykové schopnosti. Právě proto si dokáže lehce vše obhájit, vymluvit, vyprosit. Muž je v tomto případě jasný outsider a nemůže v tomto boji obstát. Právě proto se říká, že muž je hlavou rodiny, ovšem žena je krkem, který si tou hlavou otáčí tak, jak potřebuje. Karty jsou jasně rozdané, a tak se s tím nesnažme nic dělat.

5) To, co cítí žena, muž nikdy nezažije

Emoce jsou prostě ryze ženská oblast. Ne že by je muži neměli a nedokázali by ucítit štěstí, smutek nebo lásku, ovšem průběh těchto emocí je mnohem chladnější. Ženy jim tuto chladnost rády vyčítají přesto, že je to mužská přirozenost a naprosto vrozená vlastnost. Pochopme tedy, že určité věci si musíme prožít samy a žádný muž na světě s námi nedokáže prožít každý náš pocit. Buďme rády, že právě my máme ten dar cítit mateřskou lásku, cítit strach o dítě, a to celým svým tělem. Muž je složka, která naši senzibilitu vyrovnává a to je také moc důležité.

6) Reakce na stres jsou jako voda a oheň

Ani v oblasti stresu nenajdeme symbiózu mezi mužem a ženou. Muži se ve stresu stavějí buď do pozice bojovníka, nebo uprchlíka, a tak jsou tak jako tak se stresem rychle hotoví. Stanoví si jasný úkol a buď se pustí do boje, a nebo před problémem a stresovou situací utečou. Žena se ve stresu chová daleko jemnějším způsobem, a tak může dojít na slzičky a přehnané emoce. Je to opět naprosto přirozený průběh stresové situace.

7) Ženy jsou více náchylné k depresím a psychickým poruchám

Jelikož muži a ženy používají mozkové hemisféry rozdílně, je i rozdílná náchylnost k psychickým poruchám. Muži častěji trpí poruchami jazykovými, jako je dyslexie, koktavost, dysgrafie. Ženy jsou naopak náchylné na potíže s depresemi nebo úzkostí. Opět se zde projevuje jejich citová zainteresovanost do všech problémů.

8) Muži k doktorům zásadně nechodí, a tak i prožívání bolesti je jiné

Ženy prožívají bolest daleko intenzivněji a dávají ji více najevo. Hledají ovšem logická východiska a svůj problém řeší. Muži jsou všichni stejní snad do jednoho. Z bílých plášťů se jim dělá prostě špatně, a tak u doktora je vidíme jen v krajních případech. Není to tak, že by bolest necítili, ovšem dokážou ji lépe potlačit a s komplikací se snadněji sžít.

9) Mlčení jako zbraň

Pokud mlčí muži, patrně v sobě něco řeší a je dobré jim k tomu dát prostor a čas. Naopak když mlčí žena, většinou vyžaduje neustálou pozornost muže a dává mu tím najevo, že něco není v pořádku a on by s tím měl něco udělat. Krásný příklad toho, jak jsou obě pohlaví rozdílná v komunikaci.

10) Potřebuji víc prostoru jako nejrozporuplněj­ší věta

Není asi věty, která má v mužském a ženském podání tak rozdílný význam jako věta: Potřebuji více prostoru. Pokud tato věta zazní z úst muže, můžete si být jistá, že váš vztah skončil. Pokud se muž totiž dostane k takovému závěru, s jeho rozhodnutím nepohne nic. Z úst ženy pak tato věta znamená prosbu a přání: Bojuj o mě! Ženy rády dělají dramatická gesta a nerady ukazují svou slabost, proto pokud vaše partnerka potřebuje prostor, začněte si jí více vážit a všímat.

Tak co, jak jste na tom teď? Chápete mužský a ženský svět o kapku víc?

Mohlo by vás zajímat

Další články