Graffiti většina lidí považuje za obyčejný vandalismus a není se co divit. V praxi se totiž obvykle setkáváme s posprejovanými památkami, vlaky, dopravními značkami atd. Ovšem i v tomto případě se dají najít výjimky, které potvrzují pravidlo.

Dokonce i ti největší odpůrci graffiti jsou ochotni uznat, že pokud si sprejeři dají záležet (a staré domy či zdi zkrášlují výhradně se souhlasem jejich pravoplatných majitelů), mohou vytvořit skutečná umělecká díla. Obří žralok, Spider-Man či variace na slavný obraz Mona Lisa – fantazii se zkrátka meze nekladou.

Při pohledu na následující fotografie rychle pochopíte, proč si služby talentovaných sprejerů objednávají dokonce i některé radnice. Vzpomeňme například obří kresbu, která za podpory městské části Praha 4 loni vznikla ve vestibulu stanice metra Budějovická. Není to snad lepší než dívat se na šedivé oprýskané stěny?

A jaký názor na graffiti máte vy? Nechali byste si něco podobného nakreslit na svůj vlastní dům? A která kresba je podle vás nejlepší?