Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

10 magických kamenů pro rozzářené dětské oči: Čtěte, které minerály vykouzlí dětem šťastný úsměv na tváři!

Není nad upřímnou radost dětí.
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií

O léčivých účincích drahých kamenů a minerálů vám píšeme pravidelně, a protože 1. června, tedy dnes, slaví svůj svátek děti, rozhodli jsme se v článku věnovat krystalům, jež právě jim mohou žití v mnohém usnadnit.

  1. Ametyst – mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou silou, má velkou léčivou moc, posiluje paměť, napomáhá soustředění, zbavuje nervozity a napětí, podporuje vnitřní klid, zahání nespavost, přináší klidné sny.
  2. Avanturín – povzbuzuje kreativitu, pozvedává rozumové a posiluje rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost, trpělivost a vytrvalost, pomáhá zmírnit trápení, rozptyluje negativní myšlenky, dává pocit klidu a vyrovnanosti.
  3. Citrín – kámen slunce, přináší štěstí a úspěch, dodává sebedůvěru a pocity jistoty, posiluje důslednost, zlepšuje vztahy a urovnává spory, potlačuje sebezničující sklony, zmírňuje přecitlivělost (především na kritiku okolí).
  4. Fluorit – povzbuzuje mysl, zvyšuje odvahu, koncentraci a schopnost přijímání nových informací, posiluje analytické a rozpoznávací dovednosti, zlepšuje intuici, zmírňuje silné emoce a usnadňuje poznání pravdy.
  5. Hematit – přispívá k soustředění a zlepšuje paměť (obzvláště účinný je na matematiku a technické předměty), napomáhá zrodu originálních myšlenek, zvyšuje sebevědomí a napomáhá zvládat náročná období.
  6. Chryzokol – zklidňuje emoce, přináší vnitřní klid a vyrovnanost, upevňuje vztahy, posiluje toleranci a moudrost, zvyšuje sebedůvěru a vnímavost, dodává motivaci, podněcuje tvůrčí schopnosti, pomáhá překonávat různé fobie.
  7. Jantar – podporuje rozum a paměť, zahání zlé myšlenky, zlepšuje pozitivní myšlení a tvůrčí sebevyjádření, přináší trpělivost a vyrovnanost, nastoluje rovnováhu, nabíjí energií, rozvíjí sebedůvěru, napomáhá při rozhodování.
  8. Křišťál – univerzální kámen, nejúčinnější léčivý krystal, velmi silný zesilovač energie, ochraňuje před vším zlým, povzbuzuje psychiku, samostatnost, napomáhá soustředění, vede k sebezdokonalení, zajišťuje klidný spánek.
  9. Růženín – symbol lásky, posiluje empatii a citlivost, šíří něhu, učí trpělivosti při řešení problémů, snižuje napětí, uklidňuje, zmírňuje pocity úzkosti a strachu, podporuje sebeúctu, vzbuzuje pocity štěstí a radosti, zahání noční můry.
  10. Tyrkys – kámen štěstí, ochranný amulet na cestách, dodává sílu, podporuje kreativitu, usnadňuje projevy tvůrčích schopností, zbavuje strachu, uklidňuje před vystoupením na veřejnosti, brání sebepoškozování.

Veškeré tyto úchvatné kameny a vzácné minerály, a to v podobě uměleckých předmětů, šperků, opracovaných i neopracovaných kamenů, jsou k dostání ve Světě minerálů.

Pokud chcete vzít své ratolesti na nevšední výlet, zavítejte do muzea Mineralia, Havlíčkova 3, Praha 1, kde se nachází největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě.

Součástí komplexu je tajuplná jeskyně se zlatou žílou a dinosauří kostrou, k dispozici je i unikátní 4D kino, v němž se promítá film zachycující dobrodružnou cestu doly a podzemím.

Související články

Další články