Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

10 důvodů, proč za výtržnosti na zápase Slovan - Sparta mohou jen a pouze domácí neandrtálci!

Zdroj: Twitter

Nechutný průběh čtvrtečního fočusu mezi Slovanem a Spartou, který se málem nedohrál kvůli výtržnostem, mají na svědomí nade vši pochybnost Slováci, občané rozvojové země, kde je kultura fotbalu zhruba na úrovni Mosambiku. Jaké jsou tedy hlavní příčiny čtvrteční ostudy?

1. Hrálo se na staveništi, ne na stadionu

UEFA dobře věděla, co dělá, když chtěla zaostalému Slovensku zarazit hraní evropských pohárů na stadionu, který pamatuje řádění Jana Žižky z Trocnova, ale bohužel Pasienky jsou to nejmodernější, čím aktuálně zbídačená Bratislava disponuje.

2. Slovenští diváci jsou hysteričtí

Slovenští fotbaloví diváci, zvyklí z ulic před svými domy na psy pobíhající s kusy lidských těl v hubách a loupeživé hordy negramotných skupin nepřizpůsobivých a další brutální kriminalitu, poplašeně zdrhali na hřiště, jen se kolem nich prohnalo pár Sparťanů s tyčemi. Místo aby svým dětem ukázali, jak vypadá český civilizovaný fanoušek, a dali ratolestem možnost poznat chytřejší sousedy zblízka, dali se na útěk na plochu, kde se logicky nedalo hrát v tolika lidech.

3. Všechno vyprovokovali slovenští chuligáni

Slovenská zvěř v ochozech samozřejmě provokovala českou inteligenci v kotli hostů. Slováci, frustrovaní ze zbídačeného hospodářství a hladu, těžce nesou zápaďáky a utkání jim dalo možnost dát volný průběh frustraci. Sparťané nejsou žádní svatoušci, ale Češi Slováky spíše litují, než že by jim nepřáli, a tak v žádném případě nechtěli nikoho provokovat či stejně jako domácí dokonce napadat.

4. Hra Slovanu si o to říkala

Slovan je mužstvo spíše k smíchu než k použití v zápase na mezistátní klubové úrovni a není se co divit, že se diváci při jeho sledování nudí. Hrají za něj zjevně především amatéři a vše vypovídající je i nedávné angažmá českého trenéra Straky, kterého na západ od Slovenska berou vážně už jen ve Wuppertalu po šestém pivu. Nebohý slovenský platící divák si pak logicky vybíjí frustraci na soupeři a jeho fanoušcích

5. V Česku oddělují kotle mříží, na Slovensku Merkurem

Sektor pro hostující vlajkonoše bývá ve vyspělých fotbalových zemích (Anglie, Česká republika, Německo) oddělen od zbytku stadionu a domácích diváků tak, aby bylo zaručeno, že se oba tábory nemohou v ochozech setkat. Jedná se o standard, který neplatí jen v Bangladéši (hraje se tam hadrákem a auty se hází vidlemi) a na Slovensku, kde dají mezi oba kotle dva volné sektory oddělené provizorní montovanou bariérou, která jde k zemi, jen zafouká chladný větříček směrem od Moskvy. Kdyby Slováci nešetřili a nebyli diletanti, fanoušci by se k tobě nikdy nedostali.

6. Slováci jsou nenapravitelní

Protože Slováci mají zastřenou mysl nenávistí k Česku a malostí, hodili vše na Spartu a tvrdí, že oni nič, oni muzikanti. Místo aby se popadesáté poučili a řekli si, áno, jsme kokoti a Češi jsou nadlidi, učme se od nich, opět propadli alibismu a uspokojení ze sebe samých a dál žijí v tom, že nejsou zaostalí, naivní a nesoudní.

7. Slovenská média mlčí. Mluvila by, ale nemají kým

Slovenská média o strašlivé vině Slováků mlčí. Ne, že by na Slovensku neměli novináře, ale většina redakcí aktuálně protestuje proti tomu, že média vlastní kmotři, nemají svobodu slova, a když už jsme u toho, tak psát na psacích strojích také není žádná radost

8. Slováci jsou násilníci

Češi coby kultivovaný národ mají radši civilizovaná řešení a jemnou diplomacii, ale na Slovensku se vše řeší podobně jako mezi neandrtálci a prvními primitivními lidoopy, tedy pěstmi a kameny, čemuž odpovídal průběh výtržností. Zatímco Češi zjevně nabízeli dialog, Slováci se chtěli prát.

9. Slovan se měl čestně vzdát už před zápasem!

Všemu se dalo předejít, kdyby Slovan Bratislava soudně před zápasem uznal, že na Spartu nemá (konečný výsledek 0:3 to jen potvrdil), Češi by jistě velkoryse nechali napsat do zápisu něco jako jedna nula pro Spartu a soupeři by poděkovali, že nezdržovali. Ale kdepak s tím na nesoudné, rtuťovité Slováky, ti jak janci chtěli předem prohrané utkání se soupeřem z jiného fotbalového světa odehrát a podle toho to také dopadlo.

10. Co dělali v ochozech domácí fanoušci?

Jedna z hlavních příčin incidentu. Vpuštění slovenských diváků do ochozů bylo příliš velkorysé. Slováci si fakt nemohou myslet, že po absurdní a zjevně předem domluvené výhře nad Španěly si mohou dovolit vše či že jsou to samé, co třeba Češi. Stačilo přeci, aby se lidé dívali u těch sousedů, kteří mají u nich na vesnici televizi. Nic proti tomu, že někdo chce zápas vidět, ale proboha nesmí to přeci být Slovák, který není při nejlepší vůli schopen podobnou podívanou s českou účastí odabsolvovat v rámci na západě normálních kulturních zvyklostí. Není to ale vina lidí, je to vina pořadatele, že nedokáže domácím ve vstupu na stadion zabránit, případně tam vpustit jen ty tři, kteří jsou schopni nějakého nadhledu a empatie.

Související články

Další články