Němci se asi definitivně zbláznili! Tamní řetězec Makro v předchozích dnech uvedl na pulty novinku v podobě malých prasátek zabalených do fólií. Obchodní řetězec ale neodhadl poptávku zákazníků nejlépe. Množí se stížnosti vyděšených zákazníků, kterým je prasátek líto a podobné balení a prezentace masných výrobků jim přijde nevkusné. Jak uvedl server aktuality.sk, nestěžují si navíc pouze zákazníci, ale také organizace na ochranu zvířat.

Malá prasátka vypadají jako živá, jednotlivé kusy váží mezi 3 a 10 kily. Sami se podívejte do naší galerie, kde si můžete prohlédnout fotky přímo z obchodu. Tyto snímky se šíří přes sociální sítě do celého světa a vyvolaly bouřlivé diskuze o tom, zda jde o pobuřující věc, či nikoliv.

Zástupci organizací spojených s ochranou zvířat tvrdí, že jde o naprosto nevhodnou formu prodeje masa. Nedá se ale říct, že by všichni byli proti. Stejně početná je totiž i skupina lidí, kteří tvrdí, že nejde o nic nevkusného a už vůbec ne pobuřujícího. Ti, kdož jsou fóliovými prasátky namíchnuti, by si prý měli uvědomit, že jde o totéž, jako když kupujeme rybu v celku a ne pouze na filety. Na tom nikomu nic divného nepřijde.