Mladý Brit odmítá, že by Catherine (57) zavraždil. Prý šlo jen o neúmyslné zabití. Nakolik byla vzhledem k ostatním důkazům smrt jeho matky neúmyslná, můžete posoudit sami.

Alexander se nejdříve opil na ochutnávce vína v práci, poté šňupl pořádné množství kokainu a vydal se zpět do domu, ve kterém žil se svou matkou.

Catherine, která pracovala jako pečovatelka v místním domově důchodců, tvrdě spala, když se na ni zničehonic vrhl vlastní syn. Proti dva metry měřícímu muži neměla šanci.

Žalobce uvedl, že Alexander použil k usmrcení minimálně čtyři zbraně.

Kuchyňským nožem jí dvakrát bodl do hrudi tak prudce, že se ostří dostalo až na druhou stranu těla. Snažil se ji ze všech sil uškrtit kabelem, který měla při nalezení těla stále okolo krku. Ani jedno z těchto zranění ale nebylo smrtelné.

Sedmadvacetiletý muž nakonec Catherine zabil tím, že jí vrazil několik pletacích jehlic do krku.

Na těle byla navíc nalezena spousta drobných poranění od nůžek na nehty, kterými Alex vlastní matku donutil k tomu, aby nekladla odpor při znásilnění.

Nakonec z místa činu utekl v matčině autě s pasem v kapse. To skutečně nezní jako neúmyslné zabití.

Krátký útěk před zákonem pak zakončil převrhnutím auta na střechu a smskou, ve které bývalé přítelkyni napsal, že buď bude brzo mrtvý, nebo ve vězení.

I přesto ale popírá, že by vraždil. Jeho proces zatím pokračuje a o jeho výsledku vás budeme informovat.

Jaký trest by si podle vás zasloužil?