Marii Fredriksson známe všichni jako krátkovlasou blondýnku z rockového dua Roxette. V únoru ji začalo zlobit zdraví a na letišti v Adelaide ji paparazzi vyfotili velmi zesláblou. Jeden člen týmu ji dokonce musel podpírat, aby neupadla. Příčinou ale mohla být i velká únava. Se zdravím zpěvačky to jde z kopce od doby, kdy jí lékaři našli nádor na mozku.

Marii je jen 56 let, ale zdravotní komplikace si na jejím těle vybírají krutou daň.

Vše začalo v září 2002, když Fredriksson upadla v koupelně a zranila se na hlavě. Byla převezena do nemocnice a tam jí lékaři našli rakovinotvorný nádor. Následovala operace a zotavování. Jen půl roku po operaci se zpěvačka objevila na veřejnosti, aby se svým kolegou Perem Gesslem převzala od švédského krále cenu za světový triumf kapely Roxette. Léčení rakoviny probíhalo úspěšně a zpěvačka dokončila své páté sólové album.

Teď se kapela Roxette opět vydala na světové turné a nevynechá ani Českou republiku. U nás mají jejich melodické písně totiž velký úspěch.

Poprvé naživo jste je tu mohli vidět v roce 2001, zatím naposledy v roce 2011 na dvou koncertech v Praze a Ostravě. Letos se fanoušci můžou opět těšit, a to na 21. květen, kdy vystoupí v Praze.