Celé Německo momentálně řeší případ třináctileté dívky, která se jmenuje Lisa. Lisa prý byla 30 hodin brutálně znásilňována muži, kteří vypadali jako přistěhovalci z Východu. Některá média uvádí, že by to měli být Turci.

Lisa se ztratila, bylo po ní vyhlášeno pátrání. Když se našla, tak uvedla, že nějaký muž jí nabídl, že ji sveze domů. Místo toho ji zavezl do opuštěného bytu, kde byla na zemi jen postel. A tam se na ní prý vystřídali i jeho kamarádi.

Celý případ se nedaří vyšetřit a veřejnost po událostech v Kolíně nad Rýnem už policii nevěří. Němečtí kriminalisté totiž tvrdí, že se nic nestalo. Že dívka si celý případ vymyslela. Další policisté pak říkají, že k sexu sice došlo, ale dívka se souloží souhlasila. Nejde prý o znásilnění, ale jen o zneužívání dítěte.

Celý případ má také politický rozměr. Dívka totiž pochází z rusky mluvícího prostředí. A Rusové začali na Němce tlačit, že celý otřesný čin chtěli zamést pod koberec, protože nezapadá do vysněného multikulturního ráje, jak si ho nalinkovala kancléřka Angela Merkel.

Celý případ tedy vypadá asi takto: Rusové tvrdí, že dívka znásilněna byla a že německá policie celý případ tutlá (stejně jako se před německou veřejností zatajily události, které se staly o silvestrovské noci). Proti Rusům stojí německá policie. Ta nejprve tvrdila, že třináctileté dívce se nestalo vůbec nic. Nyní už někteří policisté připouští, že došlo k souloži, ale dívka s tím souhlasila.

Co na to říká právník, kterého si najala rodina třináctileté dívky? „Dívku jsem viděl, je opravdu obětí trestného činu. Rodiče nechtějí mluvit s médii, protože je to pro ně stresová situace. Policie případ vyšetřuje, ale "hraje si“ s kvalifikací trestného činu, chce uklidnit veřejnost. Jedná se o naprosto nerozumný postoj," cituje Blesk.cz slova Alexeje Dankvarta.

Němci nyní volají na Rusy, že celý případ zneužili k propagandě. Rusové zase tvrdí, že německá policie případ tutlá, protože nechce provokovat tureckou menšinu v zemi.

A navíc si musíme uvědomit, že již dlouho stoupá napětí mezi Tureckem a Ruskem – kvůli sestřelené stíhačce nad Sýrií a také kvůli tomu, že Rusové tvrdí, že Turci kšeftují s IS.

A Lisa? Ta se stala obětí politiky. Zda byla opravdu znásilněna, nebo se sexem souhlasila, se už nikdo nedozví. Veřejnosti jen bude předložena nějaká závěrečná zpráva, ale pochybnosti nad celým případem určitě nezmizí.