Lukáš Nečesaný věří, že nebude odsouzen. Policisté jsou přesvědčeni, že vzal poleno na kadeřnici a zkusil ji umlátit – o případu jsme psali ZDE.

Obrovské problémy má ale taky Lukášův otec, který mu nyní platí drahé právníky.

Protikorupční policie totiž vyšetřuje, z čeho zaplatil své domy. Kriminalisté si myslí, že tři domy v Liberci a jeden ve Stráži nad Nisou financoval z úplatků, které pobíral jako ředitel liberecké krajské nemocnice.

„Máme k dispozici dokumenty, z nichž vyplývá, že protikorupční policie podezírá Nečesaného a jeho ženu Šárku, že za peníze z úplatků od firem dodávajících pro nemocnici měli nakoupit domy v Liberci,“ uvedl pro iDnes.cz analytik Krajského protikorupčního pracoviště Jaroslav Tauchman.

Z přijímání úplatku a podplácení obvinili policisté Luďka Nečesaného letos v červnu letošního roku. Z praní špinavých peněz je obviněna i jeho manželka Šárka.

Ta založila v roce 2009 poradenskou firmu Sarmed, do které během dvou let od čtyř zdravotnických firem přiteklo přes 23 milionů korun. Šlo přitom o společnosti, které do liberecké nemocnice dodávaly své zboží. Peníze tak mohly být úplatkem, píše iDnes.cz.