Jen těžko si člověk dokáže představit, jaké peklo si musely ženy prožít. Snažily se za každou cenu ze sauny dostat, jenže se jim ulomila klika a okénko se jim rozbít nepodařilo. V rozpáleném pekle tak umíraly dlouhých 90 minut, než zkolabovaly.

„Kvůli vysoké teplotě zřejmě zemřely na srdeční selhání. Člověku je v takovém horku nejprve špatně, pak zkolabuje a zastaví se mu srdce,“ řekl Blesku primář Karel Dlask z Fakultní nemocnice Motol v Praze.

„Organismus se snaží kompenzovat ty velké příjmy tepla tím, že reaguje zrychlenou srdeční činností, dojde k uvolnění cév, aby se zlepšila jejich prostupnost pro teplo a jeho vydávání. Samozřejmě čím déle ten stav trvá, tak dochází k snížené distribuci kyslíku do tkání, mohou přijít křeče, bezvědomí a nakonec úmrtí,“ řekl TV Prima mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák, který se v tomto oboru pohybuje více než 20 let.

Majitelce sauny se zdálo divné, že se ženy tak dlouho nevrací, a tak se za nimi vydala. Na to, co viděla, do smrti nezapomene. Na místo okamžitě přijela záchranka, která ale už jen mohla konstatovat smrt.