Každá nevěsta se těší, až zažije velkolepou svatbu, na kterou bude do konce svého života vzpomínat. Jenže svatba v Klatovech měla trochu jiný spád. Ženich (25) řekl v obřadní síni v Klatovech nevěstě NE.

„Všichni úplně zkoprněli, jeden se díval na druhého, jako by hledal potvrzení toho, že se nepřeslechl,“ řekl účastník obřadu Nedělnímu Blesku. Když ženich řekl ne, vzápětí dodal, že nemůže. Nevěsta to nemohla pochopit a vyčítala mu, že jí to slíbil.

Ženich vzápětí rychle utekl z obřadní síně a následoval ho i jeho svědek. Nevěsta skončila v slzách a utěšovala ji její matka. „Ženich udělal dobře, že zmizel. Jinak by ho možná odnesli,“ dodal svatebčan.

Přitom jejich svatba nebylo nic, co by se spáchalo honem narychlo. Chodili spolu 5 let, ale vztahu nepřáli ženichovi rodiče. Ti sice celou hostinu, která měla být v motorestu a penzionu v Neznašovech zaplatili, mezi svatebními hosty ale nakonec nebyli. Ženich si sňatek na poslední chvíli rozmyslel zřejmě právě kvůli nim.

Hovořilo se také o tom, že nevěsta měla být tak trochu divoška a její nastávající nebyl jediným mužem v jejím životě. „Ale to by ona nikdy neudělala, byla jenom s ním. A o všechno se uměla postarat, uvařila, uklidila, všechno v domácnosti dovedla. Vždyť ji znám odmala,“ řekla Nedělnímu Blesku sousedka. „Prosím vás, pět let se s holkou tahal a nakonec ji s takovou ostudou odkopne? Ten člověk nemá charakter,“ prohlásila další sousedka z vesničky, kam jezdila nevěsta ke svojí babičce.