Tak tohle je opravdu děsivý případ onemocnění. Žena jménem Izzy Richards (32) trpí extrémně vzácnou a smrtelnou chorobou s názvem angioedém, při které jí nabobtnávají různé části těla včetně obličeje a jazyka, tudíž jí hrozí bezprostřední smrt udušením.

Tento stav je způsoben nedostatkem proteinu v imunitním systému a může být vyvolán stresem. Pro nemocného to znamená, že se nesmí rozčilovat a poddávat se stresovým faktorům, což je pro Richards obtížné, poněvadž vychovává dvě děti. Neustále má tak opuchlé celé tělo včetně tváře a trpí strachem, kdy jí zase nateče jazyk a nebude moci dýchat. „Je to hrozné, nemohla jsem dýchat a lékaři si mysleli, že umřu,“ řekla nešťastná žena.

Richards se musí nejen vyrovnávat s příznaky nemoci, ale i se zvědavými pohledy okolí. Někteří lidé, co o její nemoci nevědí, se jí posmívají za její vzhled a Richards to velmi těžce psychicky snáší. Ale už kvůli dětem se snaží být silná a odolávat negativním reakcím.

Kvůli nemoci také nemohla chodit do školy a má jen základní vzdělání. První příznaky se objevily poprvé ve čtyřech letech, ale diagnózu jí určili, až když jí bylo 21 let. Richards vychovává dvě dcery, kterým byla diagnostikována stejná choroba.