Do jedenácti let byla Harnaam Kaur (24) normální holkou, která se chtěla líbit klukům. Jenže příroda k ní byla krutá a najednou jí začaly růst vousy jako klukovi, a to nemohla nejen sama pochopit, ale okolí už vůbec ne. Kvůli nevyléčitelnému syndromu polycystických ovarií, který produkuje příliš mnoho testosteronu, začala šikana a peklo na zemi.

Studentka pomýšlela na to nejhorší. Nejdřív, aby deprese ze vzhledu zahnala, tak se sebepoškozovala a pak chtěla spáchat sebevraždu. Naštěstí si uvědomila, jak je jí život cenný a že proti osudu i zlým lidem chce bojovat a nedopřát jim tu radost ze svého neštěstí, a obrátila se na sikhskou víru, která zakazuje vousy krátit.

Dnes už si vousy nezkouší holit a přijala svůj vzhled takový, jaký má. Dokonce svému mladšímu já píše dopisy o tom, aby si uvědomovala, jak je i přesto vše krásná.

„Cítím v tvé duši, že bojuješ a potřebuješ ukázat cestu. Chvěješ se při pohledech lidí, třeseš se při dotyku někoho cizího a všude táhneš své tělo bez života. Kéž bys mohla vidět svou vlastní hodnotu a poklady, které máš ukryté ve svém nádherném srdci. Máš srdce ze zlata a jednou dodáš sílu mnohým. Copak to nevidíš? Nevidíš, jak úžasná a krásná jsi?“ ptá se Britka Harnaam sama sebe.

Dnes pomáhá stejně postiženým dívkám smířit se s nemocí a hledat vnitřní hodnoty. Jen lásku svého života stále nepoznala, ale neztrácí naději a věří, že ji pozná. A ze života se raduje plnými doušky.