Čtyřiadvacetiletá Američanka Danielle Jacobs trpí autismem, konkrétně Aspergerovým syndromem. Protože chtěla, aby se veřejnost více dozvěděla, co podobné onemocnění obnáší, natočila se při jednom svém záchvatu.

Kromě ní se ve videu objevuje i asistenční pes Samson. A dostane vás, jak šikovně se rotvajler o svou kamarádku stará a brání ji před tím, aby si sama ubližovala.

K podobným výkonům je ostatně vycvičený. Dokáže vycítit, když jeho majitelka dostane záchvaty paniky, vzteku nebo například deprese, a zareagovat. Podle publikovaného klipu můžeme říct, že opravdu bravurně!

Jacobs se o své nemoci dozvěděla teprve před dvěma lety. O svém snažení řekla: „Chci, aby veřejnost věděla, že dítě, které v obchodě křičí, kope nebo pláče, nemusí mít záchvat vzteku, ale třeba mu jenom dělá zle ostré světlo, vůně v obchodě jsou na něj moc silné nebo je tam pro něho příliš hlučno. A jediná cesta, jak to může vyjádřit, je záchvat. Někdo mi řekl, že lidé s Aspergerem jsou jako počítač – hodně toho do nich vkládáte, ale málo už jde ven a vy pak ztratíte sílu a rozbijete se.“