Někdo tomu říká osud, někdo karma, někdo náhoda. Jak tomu bude říkat Kaylene Mann z australského Queenslandu, to si umíme jen těžko představit, spíše to působí jako nějaký bizarní vtip, situace tak šílená, že kdyby ji někdo zfilmoval, nikdo tomu nebude věřit a produkční studia to smetou ze stolu jako jeden velký nesmysl.

Její bratr Rod Burrows spolu se svou ženou Mary cestovali v březnu tohoto roku z Kuala Lumpur do Pekingu a jejich let s označením MH370 se dne 18. 3. nadobro ztratil z radarů. Na palubě bylo 239 lidí a dosud nebylo nalezeno ani místo havárie, trosky, prostě nic, co by pomohlo nehodu objasnit. Všichni z letadla se považují za mrtvé.

Pro Kaylene to musela být rána, přišla o část rodiny a ani, jak sama říká, je nemohla pohřbít. Jako by ji snad osud krutě vyslyšel a do dalšího Boeingu 777 malajsijského letu MH17 nasedla včera v Amsterodamu její nevlastní dcera Maree Rizk s manželem Albertem.

Okolo čtvrté hodiny tamního času se nad východní Ukrajinou vznesla raketa země-vzduch a uzavřela tak jednu neuvěřitelnou životní kapitolu australské rodiny.