Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček pojal uveřejnění žákovské slohové práce asi poněkud osobně. Na svém facebookovém profilu sdílel fotku učitelky Cáchové z roku nebreč s označením „volím Karla“, které bylo kampaní Karla Schwarzenberga (79) při prezidentských volbách.

Podezřelou slohovku a učitelku, která má na svědomí výuku jejího autora, už si Ovčáček pravděpodobně stihl důkladně proklepnout. Z hlubokých archivů pak vyhrabal fotografii, která usvědčuje Terezu z toho, že má vlastní politický názor, jak už je v demokratickém státě zvykem. Ten se evidentně neslučuje s politickým názorem Ovčáčkovým, a tak se do ní opřel na svém Facebooku.

„Milé děti! Napíšeme si slohovou práci na téma, proč nemá paní učitelka ráda Miloše a proč miluje Karla. A proč teď bude milovat Jiřího,“ okomentoval sdílenou fotku. Za jeho komentář ho lidé okamžitě odsoudili a začali vtipkovat o připravování honu na čarodějnici.

Nebohá učitelka tak asi netušila, jak velkou pohromu v podobě Jiřího Ovčáčka na sebe ve skutečnosti svolala. Vtip pro pobavení a dětská kreativita se tak změnily v metaforický boj o přežití. Faktem ovšem zůstává, že Ovčáčkova reakce je podle reagujících poněkud absurdní a hysterická.

Redakce Extra.cz vyzývá občany, aby nás kontaktovali na redakční email redakce@extra.cz pokud znají totožnost žáka, který se tohoto činu dopustil. Nabízíme mu totiž zaměstnání.