Šéfem hradního protokolu se stal Miroslav Sklenář. Nahradí tak Jindřicha Forejta, který na svoji funkci rezignoval kvůli zdravotním a osobním důvodům. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

O nástupci Forejta se spekulovalo, nyní už všichni jméno znají. Sklenář se 8. prosince stal zaměstnancem Kanceláře prezidenta republiky. Vedením protokolu na Pražském hradě ho pověřil Vratislav Mynář.

Miroslav Sklenář má s vedením protokolu na Hradě bohaté zkušenosti, vedl ho už za prezidenta Václava Havla. Když se stal prezidentem Václav Klaus, tak z Hradu odešel. Zpět se vrátil v roce 2014, podle médií proto, aby nahradil Forejta. S tím měl údajně v oblasti protokolu řadu sporů.

V roce 2015 Sklenář odešel z Hradu do pobočky CEFC, což je čínská firma blízko Hradu. V uplynulých dnech Sklenář požádal o uvolnění z funkce sekčního ředitele zahraničních věcí a protokolu CEFC Group (Europe) Company a bylo mu vyhověno. Sklenář chce odbor stabilizovat, personální změny ale nechystá. Plánuje, že v odboru bude pracovat v řádu měsíců, ne v řádu let.