U nás nesmírně populární polská zpěvačka a donedávna i porotkyně SuperStar Ewa Farna (19) dostává hrozné kapky od zlých novinářů, kteří ne a ne přestat akcentovat její pozadí.

Poté, co se ukázalo, že zpěvačka si za svou postavu a především zadeček a „madla lásky“ může jen a jen sama svým nezřízeným nočním dožíráním, už ji není třeba nijak šetřit, protože je evidentní, že zatímco jiné dívky trpí a mají problém s postavou daný geneticky, Ewa o štíhlejší linii nestojí, a tak není nutné mít výčitky.

Opatrně se tak přidávají i polská a slovenská média, která obvykle bývají zdrženlivější, protože v těchto zemích si mnozí myslí, že Bůh existuje a noviny mají být slušné (což jsou obojí nesmysly, ale nehodí se říkat to nahlas), a konečně nazývají věci pravými jmény.

Web slovenské Markízy rovnou nazval Ewino pozadí „velkou řití“, což je neuvěřitelné, zejména poté, co Markíza coby koproducent SuperStar dlouho neumožňovala mediálním partnerům na Slovensku fotit polskou katoličku Farnou, jak se miliskuje se slovenským katolíkem Štefanem Pčelárem (25), zatímco u nás to každý považoval za samozřejmost.

A Poláci, kde je Farna doma? Tam jsou sice tak padesát let za námi, zakazují tam potraty a neříkají sprostá slovíčka, ale ve sledované show Kuby Wojewódzkého se toho nebáli. Do Ewy se pustili kvůli autonehodě pod vlivem alkoholu a pak šup a hurá rozebírat její podvody s podprsenkami a snad poprvé padlo v polské televizi v souvislosti s Ewou slovo „otylost“.

Středoevropská média tak konečně přestala lhát v nejožehavějším tématu současného teenagerského světa od Budějic po Balaton, a tedy že je Ewa hubená nebo tlustá (obtloustlá), kdo za to může (Ewa, protože nemá po nocích žrát) a co s tím (zadrátovat hubu a uvědomit si, že teď je ještě čas, po pětadvaceti bude pozdě) jako dělat.

Ewo, nedělej s tím nic! O čem bychom pak psali…