Výstava se jmenuje půvabně Oko do konečníku (Ojo del culo) a hostilo ji muzeum Serralves v portugalském Portu. A co hůř, financovaná byla ze státních peněz. A co na ní milovníci moderního umění mohli vidět?

Má to pět písmen, řekli bychom to nahlas a byla by to pravda, ale nemůžeme být sprostí, vždyť nás čtou i děti a jemnocitný král capslocku Robert Rosenberg. Takže to zkusíme popsat nějak jinak. Velmi detailní umělecké záběry řitních otvorů mužů i žen, které mají vyjadřovat umělcovu svobodu ducha.

Autor výstavy tak projevuje svou kreativitu a osobnostní projev, nicméně my bychom tomu muži dali medaili za statečnost, že lidem vlezl až do… No nic.

Potíž je v tom, že jméno umělce zůstává jaksi utajené, a má se za to, že autorem je mladý na blond odbarvený fotograf, jenž pózuje s jedním ze svých děl. Proč jsme tak tajemní?

Informace o výstavě přinesly portugalské, španělské nebo francouzské servery, mezi nimi třeba L´autre info nebo El Manifesto, ovšem samotné muzeum Serralves nepotvrdilo, že v jeho galerii něco takového letos na podzim proběhlo, a někteří dokonce tvrdí, že se jedná o počítačový podvod. Co myslíte vy?