Ještě než Shannon odjela na rodinnou dovolenou do Turecka, kontaktovala svého mobilního operátora, aby se s ním dohodla, kolik bude platit za surfování na internetu v zahraničí. Rozhodla se pro 30 MB za 120 liber. V klidu odjela na dovolenou, ale po pár dnech slunění přišel šok, který jí zbytek dovolené totálně otrávil.

Shannon totiž přišla smska od operátora, že za internet už utratila 2808 liber. Jenže to byl jen začátek. Začaly chodit další a další zprávy. Nakonec se suma za mobilní data vyšplhala na neuvěřitelných 21 819 liber, což je v přepočtu na koruny zhruba 834 tisíc!

„Chtěla jsem používat FaceTime, Facebook a podobné věci. Myslela jsem si, že mě doma bude čekat účet 300 liber. Obvykle platím měsíčně 25 liber. Tak jsem si myslela, že ty SMS zprávy jsou nějaký vtip, o který se postaral můj otec. Okamžitě jsem vypnula datový roaming a myslela jsem si, že tím to skončilo. Ale každý den mi chodily další SMS,“ řekla Shannon pro DailyMail. Je v šoku a na účet ona ani její rodina nemá peníze. Případ se už snaží vyřešit její operátor, tenhle případ totiž nemá obdoby.