Překvapivě to nejsou ani kuchaři nebo řezníci či pekařky, ale úplně obyčejná sedavá práce, která vás i víc než devět hodin denně nutí točit se na kancelářské židli a koukat do monitoru.

Přestože administrativní zaměstnanci nevykazují výsledky okamžitě, a máte z nich pocit, že nic nedělají, není tomu tak. Vetšinou nemají ani čas se pořádně najíst, a jak všichni víme, nejhorší je mít nepravidelný režim. To ničí tělo a vede k obezitě.

Tloustne i taková recepční, která si většinu směny odstojí, nebo i zdravotní sestřičky, které by mohly vypadat, že se v práci hýbou, protože poletují po nemocnici. Rychlá návštěva kantýny jejich tělu zrovna neprospívá.

Nejhorší stravovací návyk ale mají i učitelé, pak IT technici, vědci a inženýři. Život v permanentním stresu a kolikrát jen dvě jídla denně dělají svoje.

Tyto skupiny lidí to navíc o sobě moc dobře vědí a často si stěžují na to, že za jejich nadváhu může hlavně sezení za stolem. Málokdo z nich má totiž ještě čas dojít si někam po práci zacvičit, proto se teď řada zaměstnavatelů uchýlila k benefitům v podobě permanentek do fitness nebo staví menší posilovny přímo v kancelářích.

Podle studie medicínského časopisu Lancet vede sedavé zaměstnání k tomu, že zvyšujete riziko předčasného úmrtí až o 60 procent!

Jak proti obezitě a problémům v kanceláři bojovat? Není to tak složité. Podle vědců stačí hodina aktivního pohybu denně – počítá se i jízda na kole, k zahození není ani svižná chůze.