Překvapivě to nejsou ani kuchaři nebo řezníci či pekařky, ale úplně obyčejná sedavá práce, která vás i víc než devět hodin denně nutí točit se na kancelářské židli a brejlit do monitoru. Přestože vlastně administrativní zaměstnanci nevykazují výsledky okamžitě, čili výsledek jejich práce není ihned vidět, nemají tito lidé přes den čas se ani pořádně najíst a většinou to spláchne nějaké jídlo z donášky, fastfood nebo něco rychlého z kantýny.

Tloustne i taková recepční, která si většinu směny odstojí, nebo sestřičky, které by mohly vypadat, že se v práci hýbou, protože poletují nemocnicí. Ale je to právě stravovací návyk, který mají tyhle skupiny lidí nejhorší, mezi ně patří i učitelé, nepřekvapivě IT technici, vědci a inženýři. Život v permanentním stresu a kolikrát jen dvě jídla denně dělají svoje.

Tyto skupiny lidí to navíc o sobě moc dobře vědí a často si stěžují na to, že za jejich nadváhu může hlavně sezení za stolem. Málokdo z nich má totiž ještě čas dojít si někam po práci zacvičit, proto se teď řada zaměstnavatelů uchýlila k benefitům v podobě permanentek do fitness nebo staví menší posilovny přímo ve svých kancelářích. Mění se i složení firemních kuchyní a zmizely automaty se sladkostmi, kantýny nabízejí dietní stravu a hodně ryb a zeleniny. Je to vlastně taková pojistka i k udržení zaměstnanců, lidé nebudou odcházet z místa, kde se o ně dobře starají a navíc se za ně snaží firmy bojovat s obezitou.